"Faraonai" nugalėjo pasaulio čempionus

2009 06 20 0:00
Egiptietis M.Zidanas (balta apranga) nardė tarp pasaulio čempionų italų gynėjų.

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame FIFA Konfederacijų futbolo taurės turnyre užfiksuota pirmoji staigmena - Egipto futbolininkai palaužė pasaulio čempionus ir tapo pirmąja Afrikos rinktine, futbolo aikštėje nugalėjusia Italiją.

Patyrę pirmą nesėkmę Italijos futbolininkai komplikavo savo galimybes patekti į turnyro pusfinalį. Vietą jame beveik užsitikrino Brazilija, sutriuškinusi JAV rinktinę.

Išskirtinė Afrikos pergalė.

Pasaulio čempionai rungtynėse su faraonais vadinamais Egipto futbolininkais nuo pirmųjų minučių skubėjo pulti, tačiau pasiekti trokštamo įvarčio nesugebėjo. Vėliau žaidimas išsilygino, o pirmo kėlinio pabaigoje, 40 minutę, Afrikos čempionai išsiveržė į priekį, kai po kampinio galva tiksliai smūgiavo Mohamedas Homosas.

Antrame kėlinyje italai turėjo kelias galimybes pakreipti mačo eigą sau naudinga linkme, tačiau pavojingus jų smūgius atremdavo Egipto rinktinės vartininkas Essamas al Hadary.

Egiptas tapo pirmąja Afrikos rinktine, kuriai futbolo aikštėje pavyko nugalėti Italiją.

"Gerai žaidėme su Brazilija, bet tada pralaimėjome. Šį kartą už savo darbą buvome apdovanoti puikia pergale, kuri suteikia vilčių patekti į pusfinalį", - pažymėjo nugalėtojų treneris Hassanas Shevata, kuriam pergalė sutapo su 62-uoju gimtadieniu.

"Neįtikėtinas jausmas, fantastiška pergalė. Mes didžiuojamės nugalėję pasaulio čempionus", - džiūgavo egiptietis Mohamedas Zidanas.

Italijos rinktinės treneris Marcello Lippi neslėpė nusivylimo: "Turėjome progų įmušti, tačiau susidūrėme su aukščiausios klasės varžovų vartininku. Dabar turėsime laimėti prieš brazilus, arba turnyras mums baigsis."

Sambos ritmu

Brazilijos rinktinė nepasigailėjo JAV - 3:0.

"Sambos karaliai" susitikimo pradžioje įsisiautė varžovų aikštės pusėje ir jau 7 minutę įvartį pelnė Felipe Melo. 20 minutę vienos iš retesnių savo atakų metu JAV ekipa uždirbo kampinį, kuris amerikiečiams baigėsi tragiškai. Brazilai perėmė kamuolį ir surengė žaibišką kontrataką, kurią tiksliu smūgiu užbaigė Robinho.

Kai Brazilija pirmauja 2:0, pasipriešinti jai beveik neįmanoma. JAV rinktinės žaidime pasipylė pražangos, žaidėjai ėmė nervintis, kol 57 minutę už šiurkščią pražangą iš aikštės buvo išvarytas Sacha Kljestanas.

Turėdami kiekybinę persvarą, Kaka ir Robinho su kompanija nesuteikė varžovams jokios laisvės, o savo pranašumą įtvirtino Maicono įvarčiu.

"Situaciją labai apsunkino du ankstyvi brazilų įvarčiai. Kai antrame kėlinyje buvo pašalintas S.Kljestanas, tapo aišku, kad pasipriešinti nebesugebėsime", - konstatavo JAV rinktinės treneris Bobas Bradley.

B grupė

JAV - Brazilija 0:3 (0:2). Pretorija, 39 617 žiūrovų. Teisėjas - Massimo Busacca (Šveicarija). Įvarčiai - Felipe Melo (7), Robinho (20), Maiconas (62). 57 min. Sacha Kljestanas (JAV) pašalintas iš aikštės.

Egiptas - Italija 1:0 (1:0). Johanesburgas, 52 150 žiūrovų. Teisėjas - Martinas Hanssonas (Švedija). Įvartis - Mohamedas Homosas (40).