Futbolas, A lyga: sėkmingas Bulgarijos trenerio debiutas

2007 04 20 0:00

Lietuvos A lygos pirmenybių vienvaldžiais lyderiais po ketvirtojo turo tapo čempionų titulą ginantys "Kauno" futbolininkai.

Kauniečiai 4:0 sutriuškino Klaipėdos "Atlantą". Tris įvarčius pelnęs Lietuvos rinktinės puolėjas Ričardas Beniušis per ketverias A lygos rungtynes varžovų vartininkus "nuginklavo" jau 7 kartus.

"Kauno" žaidimui pirmą kartą vadovavęs treneris iš Bulgarijos Angelas Červenkovas liko patenkintas kovingu komandos nusiteikimu, bet pabrėžė, jog laukia daug darbo. "Reikia taisyti gynybą, ilgiau kontroliuoti kamuolį", - sakė jis. "Atlanto" stratego Vacio Lekevičiaus nuomone, tai buvo blogiausios komandos rungtynės per šias A lygos pirmenybes.

A.Červenkovas pakeitė "Kaunui" nuo vasario vadovavusį Vladimirą Kurnevą, kuris jau išvyko į Baltarusiją. Buvęs V.Kurnevo padėjėjas Eugenijus Riabovas bus komandiruotas į "Šilutę". Kaip žinoma, šiai komandai atstovauja "Kaunui" priklausantys futbolininkai.

Principinis sostinės klubų - "Vėtros" ir "Žalgirio" - derbis baigėsi 1:1. Žalgiriečiai išliko antrojoje vietoje, o "Vėtra" smuktelėjo į septintąją. "Vėtros" futbolininkai laimėjo pirmą kėlinį, bet po pertraukos jau ne pirmą kartą šį sezoną rungtyniavo daug prasčiau.

"Vėtros" treneris Aleksandras Tarchanovas pripažino, jog antrą kėlinį komanda vėl neišlaikė žaidimo spartos. "Buvo labai daug kovos ir mažai protingo žaidimo", - apibendrino jis.

Panevėžio "Ekranui" nepavyko išsaugoti įvarčio persvaros prieš Marijampolės "Sūduvos" futbolininkus, kurie išsivežė tašką ir liko trečioje lentelės vietoje. Po lygiųjų 1:1 panevėžiečių treneris Saulius Širmelis apgailestavo, kad dėl futbolininkų traumų komandos atsarginių žaidėjų suolelis yra labai trumpas.

IV turo statistika

KAUNAS - ATLANTAS 4:0 (1:0). Įvarčiai: 1:0 Beniušis (34), 2:0 Beniušis (57), 3:0 Beniušis (66), 4:0 Ledesma (68). Įspėti: Kvarachelija ("Kaunas"), Ramonas ("Atlantas"). Teisėjas - Kančelskis (Šiauliai). 500 žiūrovų.

VĖTRA - ŽALGIRIS 1:1 (1:0). Įvarčiai: 1:0 Severino (20), 1:1 Lukoševičius (60). Įspėti: Lukoševičius, Misiukas, Ngapounou (visi - "Žalgiris"). Teisėjas - Dunauskas (Vilnius). 1100 žiūrovų.

EKRANAS - SŪDUVA 1:1 (0:0). Įvarčiai: 1:0 Kavaliauskas (62), 1:1 Koziuberda (84). Įspėtas: Mačiulis ("Sūduva"). Teisėjas - Malžinskas (Vilnius). 1100 žiūrovų.

INTERAS - VILNIUS 0:3 (0:2). Įvarčiai: 0:1 Andersonas (4), 0:2 Mulleris (20), 0:3 Granemannas (66). Įspėtas ir pašalintas: Grybauskas ("Interas"). Teisėjas - Chileckis (Kaunas). 450 žiūrovų.

ŠIAULIAI - ŠILUTĖ 1:0 (0:0). Įvartis: 1:0 Cyganenka (84). Įspėti: Arlauskis, Cyganenka (abu - "Šiauliai"), Chubutija, Brezina, Vičius (visi - "Šilutė). Teisėjas - Mažeika (Kaunas). 1000 žiūrovų.

10. Interas 4 0 1 3 4:11 1

Rezultatyviausi žaidėjai: Beniušis (Kaunas) - 7 įvarčiai, Aničičius (Atlantas), Raskovas (Šiauliai) - po 3.