Futbolas: Europa repetavo

2007 02 09 0:00

Antradienį ir trečiadienį vyko daug tarpvalstybinių futbolo rungtynių. Europos šalių rinktinės rengiasi "Euro 2008" atrankos ciklo atnaujinimui.

Lietuvos nacionalinė komanda, antradienį Prancūzijoje 1:3 nusileidusi Malio futbolininkams, kovo 24 dieną Kaune žais su prancūzais, o kovo 28-ąją Odesoje - su ukrainiečiais.

Užvakar Prancūzijos komanda namie 80 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 0:1 pralaimėjo argentiniečiams. Įvartį 15-ą minutę įmušė Javieras Saviola. Mačą Paryžiuje stebėjo Lietuvos rinktinės treneriai.

Ukrainiečiai išvykoje varžybas su Izraelio futbolininkais baigė lygiosiomis 1:1. Po pirmo kėlinio šeimininkai pirmavo, o rezultatą 74-ą minutę išlygino Maksimas Kaliničenka.

Gruzinai, dar vieni lietuvių varžovai Europos čempionato atrankos turnyro B grupėje, Tbilisyje kiek netikėtai 1:0 įveikė turkus. Įvartį 75-ą minutę įmušė Davidas Siradzė.

Taip pat B grupėje žaidžiantys pasaulio čempionai italai trečiadienį turėjo išbandyti jėgas su rumunais, bet šios varžybos atšauktos dėl praėjusio savaitgalio tragiškų įvykių, kai po "Catianios" ir "Palermo" komandų rungtynių kilo žiaurios riaušės, per kurias žuvo policininkas.

Kitų kontrolinių varžybų rezultatai: Brazilija - Portugalija 0:2 (82 min. Simao - 0:1, 90 min. Carvalho - 0:2), Anglija - Ispanija 0:1 (63 min. Iniesta - 0:1), Iranas - Baltarusija 2:2 (Baltarusijos komandai abu įvarčius pelnė "Kauno" klubui priklausantis Viačeslavas Glebas), Belgija - Čekija 0:2, Olandija - Rusija 4:1, Vokietija - Šveicarija 3:1, Liuksemburgas - Gambija 2:1, Lenkija - Slovakija 2:2, Kroatija - Norvegija 2:1, Slovėnija - Estija 1:0, Andora - Armėnija 0:0, Kinija - Kazachstanas 2:1, Malta - Austrija 1:1, Egiptas - Švedija 2:0, Australija - Danija 1:3, Graikija - Pietų Korėja 0:1, Šiaurės Airija - Velsas 0:0, Uzbekistanas - Azerbaidžanas 0:0, Rumunija - Moldova 2:0, Albanija - Makedonija 0:1.

Keturių rinktinių turnyrą Kipre laimėjo Bulgarijos komanda. Ji finale 3:0 sutriuškino Kipro ekipą. Rungtynes dėl trečiosios vietos Vengrija 2:0 laimėjo prieš Latviją.

Šiemet pirmosios 2008 metų Europos čempionato atrankos turnyro varžybos užvakar žaistos D grupėje. Airiai išvykoje išplėšė pergalę 2:1 iš San Marino futbolininkų. Pergalingą įvartį Airijos komandai