Futbolas: jaunimo rinktinė laukia burtų

2007 02 09 0:00

Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė vakar Rygoje kontrolines rungtynes su Latvijos bendraamžiais baigė lygiosiomis 1:1 (0:1). Tai buvo antrosios šių komandų varžybos - antradienį pergalę 2:1 iškovojo mūsų šalies futbolininkai.

Vakar šeimininkai į priekį išsiveržė 13-ą minutę, o rezultatą 83-ią minutę išlygino Panevėžio "Ekrano" žaidėjas Žilvinas Banys. Tuo metu Lietuvos komanda turėjo kiekybinę persvarą. 75-ą minutę už paskutinės vilties pražangą prieš Artūrą Jeršovą iš aikštės pašalintas Latvijos ekipos vartininkas. Iš karto po rungtynių "Vilniaus" puolėjas Jeršovas išvyko į Liepojos "Metalurgs" klubo, kuri treniruoja Benjaminas Zelkevičius, peržiūrą.

Trenerio Sauliaus Širmelio vadovaujama jaunimo rinktinė rengiasi 2009 metų Europos čempionato atrankos turnyrui. Kas bus lietuvių varžovai, paaiškės vasario 13-ą dieną, kai Stokholme bus ištraukti burtai. Į 10 atrankos grupių bus suskirstyti 51 šalies atstovai: devyniose grupėse rungtyniaus po penkias rinktines, o vienoje grupėje bus šešios ekipos. Prieš burtus, atsižvelgiant į pasiektus rezultatus 2004-2006 ir 2006-2007 metų Europos jaunimo čempionato atrankos varžybose, komandos pagal pajėgumą suskirstytos į penkias grupes. Lietuvos rinktinė pateko į trečiąją grupę.