Futbolas: klubai laimėjo skirtingai

2007 03 08 0:00
"Ekrano" saugas Giedrius Tomkevičius įmušė pirmą įvartį Baltijos lygoje.
Nuotrauka: @ "Lietuvos žinios"

Lietuvos futbolo klubai Baltijos lygos varžybas pradėjo pergalėmis, bet jos iškovotos skirtingai

Vilniaus "Vėtra" antradienį Estijos sostinėje nepaliko jokių vilčių "Florai" ir ją sutriuškino 3:0. Panevėžio "Ekranas" Vilniaus "Sportimos" manieže įveikė Talino TVMK rezultatu 2:1. Panevėžiečiai turėjo persvarą, pirmavo 2:0, bet po gynybos klaidų vos nepaleido pergalės.

Vakar "Kaunas" Vilniuje rungtyniavo su Narvos "Trans", o Vilniaus "Žalgiris" Taline - su "Levadia".

Neįprastos žaidimo sąlygos

"Vėtra" Estijos komandą palaužė antrame kėlinyje, kai triskart buvo "nuginkluotas" "Floros" vartininkas. Pirmus du įvarčius, taikliai smūgiavę galva, pelnė gynėjai Algis Jankauskas ir Nerijus Sasnauskas. Pergalę įtvirtino puolėjas iš Brazilijos Severino.

Vilniečių strategas Aleksandras Tarchanovas sakė, jog po treniruočių stovyklų Turkijoje žaidimo sąlygos buvo neįprastos: Estijoje snigo, o rungtynės vyko dirbtinės dangos aikštėje, kuri yra kur minkštesnė nei "Sportimos" manieže. Tačiau "Vėtra" įrodė savo pranašumą ir sėkmingai rungtyniavo gindamasi.

Lietuvos rinktinės gynėjas Andrius Skerla sirguliuoja, todėl šiose rungtynėse nedalyvavo. Dėl tos pačios priežasties "Vėtrai" neatstovavo saugas iš Makedonijos Dejanas Milošeskis, o jo tėvynainis Bobis Božinovskis yra traumuotas.

Skylėta gynyba

Dėl ligos "Ekranui" negalėjo padėti patyrę gynėjai Dainius Gleveckas ir Gediminas Paulauskas. Panevėžiečių gynyboje buvo nemažai spragų. 75-ą minutę Linas Klimavičius baudos aikštelėje pargriovė varžovą ir TVMK žaidėjas 11 metrų baudiniu sušvelnino rezultatą. TVMK iš Vilniaus galėjo išsivežti tašką, bet per kompensuotą teisėjo laiką estas iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Baltijos lygos turnyro pirmą įvartį 11-ą minutę pelnė "Ekrano" saugas Giedrius Tomkevičius. Jis po kampinio galva smūgiavo kamuolį į vartus, kuriuos neapdairiai buvo palikęs vartininkas. 34-ą minutę po Deimanto Bičkos baudos smūgio kamuolys kiek lietė TVMK žaidėją Liivo Leetmą ir įskriejo į vartus. "Ekrano" futbolininkai galėjo įtvirtinti savo persvarą, bet neišnaudoję kelių puikių progų varžyboms baigiantis vos nebuvo nubausti.

Panevėžiečių vyriausiasis treneris Saulius Širmelis pažymėjo, kad antrame kėlinyje futbolininkai rungtyniavo pernelyg individualiai.