Futbolas: pergalių prieš latvius neiškovota

2007 03 19 0:00

Savaitgalį Lietuvos futbolo klubai Baltijos lygos trečiajame ture kovojo su Latvijos atstovais. Sostinės "Žalgiris" ir "Vėtra" sužaidė lygiosiomis, o Panevėžio "Ekranas" patyrė pralaimėjimą.

Šeštadienį "Žalgiris" mačą su Liepojos "Metalurgs" baigė be įvarčių. C grupės pirmojo rato visos trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis, tad trys klubai turi po du taškus. Latvijos vicečempionų stratego Benjamino Zelkevičiaus teigimu, ši grupė Baltijos lygoje yra stipriausia.

"Žalgirio" ir "Metalurgs" futbolininkų varžybos vyko atkakliai ir permainingai, nors kiek pavojingesnės buvo svečių atakos. Liepojos komanda vos neišplėšė pergalės per savo paskutinę ataką, kai po Lietuvos rinktinės saugo Mindaugo Kalono smūgio kamuolys pataikė į virpstą ir prariedėjęs vartų linija atsimušė į kitą virpstą.

Latvijos komandai atstovavo dar trys mūsų šalies futbolininkai - aktyviai rungtyniavęs Tomas Tamošauskas, Nerijus Astrauskas ir po pertraukos aikštėje pasirodęs Darius Miceika.

27-ą minutę "Žalgiris" įmušė įvartį, bet teisėjas iš Estijos jo neįskaitė dėl nuošalės, kurios, daugelio varžybas stebėjusių specialistų nuomone, nebuvo. Tačiau "Žalgirio" treneris Arminas Narbekovas ypač nepatenkintas buvo kitu teisėjo sprendimu, kai antro kėlinio pradžioje šis už antrą įspėjimą iš aikštės pašalino saugą Raimondą Vilėniškį.

"Teisėjas mus įstūmė į labai sunkią situaciją, bet komanda pademonstravo tvirtą charakterį", - pažymėjo Narbekovas.

"Vėtros" ir Rygos "Skonto" varžybos baigėsi 1:1. Vilniečiai nuolat atakavo, bet ilgai nesisekė pralaužti labai gerai organizuotos rygiečių gynybos. 20-ą minutę į priekį išsiveržė svečiai. Perduodamas kamuolį suklydo "Vėtros" legionierius iš Brazilijos Pedro, o Aleksejus Višniakovas taikliai smūgiavo iš 17 metrų.

"Vėtros" atakas pagyvino per antrą kėlinį aikštėje pasirodęs tik prieš kelias dienas po ligos pasveikęs puolėjas Vitalis Stankevičius. 68-ą minutę jis galingu smūgiu išlygino rezultatą. Į komandos atakas sėkmingai įsitraukdavo gynėjas Nerijus Sasnauskas, po jo smūgių "Skonto" du kartus nuo įvarčio gelbėjo vartininkas. 84-ą minutę po Stankevičiaus smūgio galva vartininkas kiek lietė kamuolį, ir šis atsimušė į virpstą.

"Varžybos buvo gero lygio. Komandos žaidimu buvau patenkintas, bet gaila, kad neišnaudota tiek progų", - pažymėjo "Vėtros" strategas Aleksandras Tarchanovas.

Panevėžio "Ekranas" per rungtynių su Latvijos čempionu "Ventspils" pirmą kėlinį praleido tris įvarčius ir pralaimėjo 0:3. Anksčiau šiai Latvijos komandai vadovavęs panevėžiečių treneris Saulius Širmelis buvo labai nepatenkintas gynėjų žaidimu ir sakė, jog varžovai laimėjo daugumą individualių dvikovų.

"Kaunas" A grupės rungtynes turėjo išvykoje žaisti su "Dinaburg", bet Daugpilio klubas pašalintas iš Baltijos lygos. Priminsime, kad toks sprendimas priimtas po "Dinaburg" pralaimėjimo 0:2 Narvos "Trans", kai Latvijos komanda akivaizdžiai nusižengė garbingo žaidimo principams. Rungtynių delegatas pažymėjo: "Po pralaimėjimo Daugpilio futbolininkai džiaugėsi taip, tarsi jie būtų išlošę 6:0." "Dinaburg" vadovai iki kovo 20 dienos 16 valandos gali pateikti apeliaciją, tą jie ir ketina daryti.

Rungtynių statistika

B grupė

VENTSPILS - EKRANAS 3:0 (3:0). Įvarčiai: 1:0 Rimkus (3), 2:0 Slesarčukas (19), 3:0 Rimkus (23).

"Ekranas": Stefanovičius, Paulauskas, Klimavičius, Gleveckas, Skroblas, Tomkevičius, Galkevičius (Varnas, 46), Savėnas, Bička, Pogrebanas (Petrauskas, 69), Lukšys (Saulėnas, 75).

V. Komanda R. P. Lg. Pr. Įv. Tšk.

1. Ventspils 2 2 0 0 4:0 6

2. Ekranas 2 1 0 1 2:4 3

3. TVMK 2 0 0 2 1:3 0

C grupė

ŽALGIRIS - METALURGS 0:0.

"Žalgiris": Šetkus, I.Steško, Ngapunu, Aleksa, Choružijus, Bursukas, Vilėniškis, Poderis, Lemežis, Morinas (Puotkalis, 89), Mižigurskis (Romašovas, 90+1). 52 min. pašalintas Vilėniškis (už antrą įspėjimą).

1. Levadia 2 0 2 0 2:2 2

2. Metalurgs 2 0 2 0 1:1 2

3. Žalgiris 2 0 2 0 1:1 2

D grupė

VĖTRA - SKONTO 1:1 (0:1). Įvarčiai: 0:1 Višniakovas (20), 1:1 Stankevičius (68).

"Vėtra": Žutautas, Sasnauskas, Skerla, Raliukonis, Jankauskas, Pedro, Panka, Butrimavičius, Božinovskis (Stankevičius, 51), Milošeskis, Severino (Azizi, 86).

1. Skonto 2 1 1 0 5:1 4

2. Vėtra 2 1 1 0 4:1 4

3. Flora 2 0 0 2 0:7 0