Futbolas: trenerių galvos skausmas - gynyba

2007 02 08 0:00

Lietuvos rinktinės pralaimėjimą (1:3) Malio futbolininkams lėmė šiurkščios vartininko ir gynėjų klaidos. Pirmąsias šių metų rungtynes mūsų šalies reprezentantai antradienį žaidė Paryžiaus priemiesčio "La Courneuve" stadione.

Dauguma Lietuvos rinktinės futbolininkų savo klubuose rengiasi naujam sezonui, todėl jų sportinė forma labai skirtinga. Malio žaidėjams iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Graikijos komandų sezonas - pačiame įkarštyje. Tačiau kontrolinės varžybos tam ir skirtos, kad treneriai pamatytų žaidimo spragas, taisytų klaidas.

Antradienio mačas buvo jėgų patikrinimas prieš 2008 metų Europos čempionato atrankos ciklo atnaujinimą: kovo 24-ąją lietuvių laukia dvikova Kaune su pasaulio vicečempionais prancūzais, o po keturių dienų - rungtynės Odesoje su ukrainiečiais.

Visi įvarčiai - iki pertraukos

Mačas prasidėjo gana ramiai, tačiau nuo kėlinio vidurio Malio futbolininkai ypač pavojingai ėmė atakuoti kairiuoju kraštu. 26-ą minutę po vienos tokios atakos varžovai išsiveržė į priekį. Mindaugui Malinauskui, kuris pakeitė gripu susirgusį Žydrūną Karčemarską, neapdairiai išbėgus iš vartų "Nantes" klubo puolėjas Mamadou Diallo iš esmės smūgiavo į tuščius vartus.

Po dviejų minučių Lietuvos komanda išlygino rezultatą. Metus rinktinėje dėl diskvalifikacijos nerungtyniavęs Deividas Šemberas (žaidė kaip kairysis gynėjas) "uždirbo" baudos smūgį prie Malio ekipos baudos aikštelės. Mindaugui Kalonui perdavus kamuolį Edinburgo "Hearts" puolėjas Edgaras Jankauskas, dar tik atsigaunantis po traumos, aukštai pašoko ir galva smūgiavo jį į vartus. Tai buvo devintas Jankausko įvartis rinktinėje.

Tačiau jau 31-ą minutę Afrikos futbolininkai pelnė antrą įvartį. Tai nutiko, kai lietuvių gynėjai visiškai laisvą baudos aikštelėje paliko Madrido "Real" saugą Mamadou Diarrą. Prieš pat pertrauką suklydo vidurio gynėjas Andrius Skerla. Netoli aikštės vidurio jis prašoko pro kamuolį, Diallo atsidūrė vienas prieš Malinauską ir, be abejo, pasinaudojo šia proga.

Skerla ieško naujo klubo užsienyje. Prieš rungtynes su Malio komanda jis prašė leisti pasitreniruoti su "Žalgirio" futbolininkais, bet rinktinės gynėjas ir buvęs žalgirietis išgirdo neigiamą atsakymą...

Per antrą kėlinį Lietuvos futbolininkai kartkartėmis perimdavo iniciatyvą, tačiau vartams pagrasinti dažniausiai pavykdavo tik tolimais smūgiais. Du sykius kamuolys prie baudos aikštelės linijos atiteko Mantui Savėnui, bet jo smūgiams stigo tikslumo ir galingumo.

Skirtingas žaidėjų pasirengimas

Dėl neseniai atliktos klubo sąnario operacijos Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas negalėjo skristi į Paryžių, tačiau jis nuolat, net per rungtynes, bendravo su savo padėjėju Vitalijumi Stankevičiumi.

Liubinsko komentaras: "Padaryta pernelyg daug šiurkščių klaidų, kurios ir nulėmė mačo baigtį. Akivaizdu, jog daugeliui mūsų futbolininkų šiuo metų laiku stinga žaidimo praktikos. Buvo gerų žaidimo momentų, bet beveik nemačiau atakų aikštės kraštais. Trūko krašto saugų Deivido Česnauskio, Sauliaus Mikoliūno - jie negalėjo žaisti dėl traumų. Antra vertus, gal ir gerai, kad Prancūzijos rinktinės žvalgai nepamatė visų stipriųjų mūsų komandos vietų. Iki kovo mėnesio futbolininkų sportinė forma pagerės. Prieš mačą su prancūzais turėsime savaitės treniruočių stovyklą, nors dėl gamtinių Lietuvos sąlygų neaišku, kur reikės rengtis varžyboms."

Stankevičius pažymėjo, kad rinktinei stigo susižaidimo, nes futbolininkų pasirengimo lygis labai skirtingas. "Lietuvos, Latvijos klubuose - pats rengimosi sezonui įkarštis, o Rusijos čempionatas prasidės netrukus. Natūralu, jog rinktinės nariai visiškai skirtingai treniruoti. Skerlos žaidimui labai atsiliepė tai, kad jis mėnesį neturėjo visaverčių treniruočių", - aiškino Liubinsko padėjėjas.

Komandai Prancūzijoje vadovavęs Stankevičius teigė, jog rungtynės buvo labai prastai organizuotos. "Prieš mačą savo drabužinėje neturėjome net geriamojo vandens. Organizatoriai tuo nepasirūpino", - sakė jis.

Stadione rungtynes stebėję išeiviai iš buvusios Prancūzijos kolonijos Malio nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui išbėgo į aikštę. Du jų užsipuolė Rolandą Džiaukštą ir išplėšė jam iš rankų marškinėlius, kuriais Lietuvos ekipos gynėjas po mačo pasikeitė su varžovu.

Vakar rinktinės treneriai Stankevičius ir Raimondas Statkevičius Paryžiuje stebėjo prancūzų - būsimų lietuvių varžovų - rungtynes su argentiniečiais.

Rungtynių statistika

MALIS - LIETUVA 3:1 (3:1)

Įvarčiai: 1:0 Diallo (26), 1:1 Jankauskas (28), 2:1 M.Diarra (31), 3:1 Diallo (43).

Lietuva: Malinauskas, Stankevičius, Skerla, Džiaukštas, Šemberas, Radzinevičius (Morinas, 46), Miceika (Paulauskas, 76), Danilevičius, Kalonas (Kavaliauskas, 80), Jankauskas (Beniušis, 86), Velička (Savėnas, 46).