Futbolininkai nemalonumų išvengė

2014 09 10 6:00
Deivydas Matulevičius nėra geriausios sportinės formos, bet įvartį San Marine vis tik įmušė. AFP/Scanpix nuotraukos

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė padarė tai, ką privalėjo padaryti - nugalėjo silpniausią komandą pasaulyje.

2016 metų Europos čempionato atrankos E grupės pirmosiose rungtynėse Igorio Pankratjevo auklėtiniai svečiuos 2:0 įveikė San Marino rinktinę, FIFA reitinge užimančią paskutinę, 208 vietą.

"Mūsų tikslas buvo tik pergalė. Didelio jaudulio per rungtynes nebuvo. Jautėme, kad esame pranašesni už San Marino futbolininkus. Svarbiausia buvo žaisti ramiai ir neskubėti. O varžovams nesisekė niekas", - tvirtino gynėjas Vaidas Slavickas.

Estijos futbolininkai (kairėje dėl kamuolio kovoja Sergejus Zenjovas) nokautavo slovėnus.

Žaidėjai nepersistengė

I. Pankratjevas prieš rungtynes akcentavo, kad San Marino futbolininkai žaidžia susispietę gynyboje, todėl labai svarbu pelnyti ankstyvą įvartį. Lietuviai savo tikslą pasiekė. 5 minutę po Mindaugo Kalono perdavimo iš arti pasižymėjo puolėjas Deivydas Matulevičius.

"Po tokių perdavimų puolėjas privalo mušti įvarčius. Nors neseniai išsigydžiau traumą ir šiuo metu nesu geriausios sportinės formos, džiaugiuosi, jog pavyko įmušti", - sakė Rumunijos klubo Tirgu Žiu "Pandurii" puolėjas. Kiek vėliau po dar vieno M. Kalono perdavimo jis pataikė į skersinį.

Kėlinio pabaigoje svečiai padvigubino rezultatą. Arvydas Novikovas pats pradėjo lietuvių ataką ir po trumpos sumaišties varžovų baudos aikštelėje pats ją užbaigė efektingu smūgiu - 2:0.

"Jei mums nebūtų pavykę įmušti anksti, su kiekviena minute žaisti būtų buvę tik sunkiau", - neabejojo M. Kalonas.

Dviejų įvarčių persvara po pirmo kėlinio, galima sakyti, nulėmė rungtynių baigtį. San Marino futbolininkams sunkiai sekėsi pereiti į aikštės vidurį ir atlikti daugiau nei 2-3 perdavimus iš eilės. Varžovų mėgėjai kelis kartus šiurkščiai prasižengė prieš lietuvius. Nežibėjo ir mūsiškiai. Nors jie turėjo iniciatyvą, paversti jos trečiuoju įvarčiu nesugebėjo. Ne itin sekėsi naudotis trumpų perdavimų taktika.

"Antrame kėlinyje nežaidėme taip, kaip norėjome. Komanda pernelyg atsipalaidavo, nors per pertrauką aiškinau, kad reikia ir toliau žaisti susikaupus, - sakė I. Pankratjevas. - Svarbiausia šį kartą yra pergalė ir trys taškai. Mažais žingsniukais judame į priekį."

Spalio 9 dieną Lietuvos rinktinė Vilniuje rungtyniaus su Estija, o dar po trijų dienų priims Slovėnijos komandą.

Estų staigmena

Sensacija užfiksuota per kitas grupės rungtynes Taline, kur Estijos rinktinė 1:0 palaužė Slovėniją. Estams palanki buvo rungtynių pabaiga. 79 min. iš aikštės buvo išvarytas slovėnas Daliboras Stevanovičius. 84 minutę estus treniruojantis švedas Magnusas Pehrssonas į aikštę pasiuntė Atsą Purje. Sprendimas pateisino lūkesčius - praėjo vos dvi minutės ir A. Purje pelnė įvartį, išplėšdamas pergalę šeimininkams.

Aštuonis mėnesius Estijos rinktinės treneriu dirbantis 38-erių M. Pehrssonas sakė, kad tai laimingiausia jo diena šiame darbe.

"Galima sakyti, jog aštuonis mėnesius rengiausi šioms rungtynėms. Tai, kad laimėjome, nereiškia, jog žaidėme geriau. Tiesiog toks yra futbolas. Dirbome sunkiai, gynėmės kompaktiškai, o varžovams netekus D. Stevanovičiaus supratome: tai mūsų šansas", - pasakojo M. Pehrssonas.

Slovėnijos rinktinės treneris Srečko Katanecas neslėpė nusivylimo: "Šis pralaimėjimas labai skausmingas. Ne visuomet nugali komanda, žaidžianti geriau ir sukurianti daugiau progų. Tačiau savo žaidėjų nekritikuosiu. Priekaištų jiems neturiu."

E atrankos grupės favoritė Anglijos rinktinė Bazelyje 2:0 nugalėjo Šveicariją. Abu įvarčius antrame kėlinyje įmušė 23-ejų puolėjas Danny Welbeckas, kurį vasarą Londono "Arsenal" klubas iš "Manchester United" įsigijo už 19,4 mln. eurų.

2016 metų Europos čempionato atrankos varžybos vyks iki 2015-ųjų spalio. Rinktinės kovoja suskirstytos į 9 grupes. Po dvi stipriausias iš kiekvienos ir trečioji geriausiai pasirodžiusi gaus tiesioginius bilietus į Senojo žemyno pirmenybes Prancūzijoje. Kitos 8 trečiąsias vietas užėmusios rinktinės kausis atkrintamosiose varžybose dėl likusių 4 vietų čempionate.

E grupė

San Marinas – Lietuva 0:2 (0:2).

Seravalė, 700 žiūrovų. Teisėjas – Liboras Kovačikas (Čekija). Įvarčiai - D. Matulevičius (5), A. Novikovas (36).

Įspėti - A. Gasperini, M. Battistini, M. Cervellini (San Marinas); G. Vičius (Lietuva).

Lietuva: G. Arlauskis; V. Slavickas, T. Kijanskas, M. Žaliūkas, G. Freidgeimas, A. Novikovas, M. Panka (66' G. Vičius), K. Chvedukas, F. Černychas (90' M. Kuklys), M. Kalonas, D. Matulevičius (86' S. Stankevičius).

Estija - Slovėnija 1:0 (0:0). A. Purje (56).

Šveicarija - Anglija 0:2 (0:0). D. Welbeckas (58, 90+4).

C grupė: Liuksemburgas - Baltarusija 1:1 (1:0), Ispanija - Makedonija 5:1 (3:1), Ukraina - Slovakija 0:1 (0:1).

D grupė: Gruzija - Airija 1:2 (1:1), Vokietija - Škotija 2:1 (1:0), Gibraltaras - Lenkija 0:7 (0:1).

F grupė: Vengrija - Šiaurės Airija 1:2 (0:0), Farerų Salos - Suomija 1:3 (1:0), Graikija - Rumunija 0:1 (0:1).

G grupė: Rusija - Lichtenšteinas 4:0 (1:0), Austrija - Švedija 1:1 (1:1), Juodkalnija - Moldova 2:0 (1:0).

I grupė: Danija - Armėnija 2:1 (0:0), Portugalija - Albanija 0:1 (0:0).