Futbolo didmeistriai pradėjo repeticijas

2014 05 28 6:00
Australams (kairėje - Timas Cahillas) kol kas jėgų pakanka tik ketvirčiui rungtynių. AFP/Scanpix nuotrauka

Šios savaitės pradžioje pajėgiausios planetos rinktinės pradėjo pasiruošimą ir draugiškų rungtynių maratoną prieš artėjantį pasaulio futbolo čempionatą.

Penkios būsimojo čempionato dalyvės jau sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes, pirmadienį treniruočių stovykloje susirinko ir pirmenybes rengsiantys brazilai.

Trenerių galvos skausmas

Belgijos futbolininkai apšilo Genke nugalėdami kaimyninio Liuksemburgo rinktinę 5:1. Tris įvarčius nugalėtojams įmušė Romelu Lukaku. Belgijos rinktinėje šiame mače debiutavo 19-metis saugas Adrianas Januzajus iš "Manchester United" klubo. Albaniško, serbiško ir turkiško kraujo turintis talentas sulaukė dėmesio iš šių šalių rinktinių, bet pasirinko Belgiją, nes gimė Briuselyje, karo pabėgėlių iš Albanijos šeimoje.

Po lengvos pergalės prieš Liuksemburgą belgų treneris Marcas Wilmotsas kalbėjo apie tobulybės siekimą: "Aš perfekcionistas, todėl nesu patenkintas žaidimu. Kartais buvome per daug atsainūs. Gerai, kad turime beveik tris savaites iki pirmųjų rungtynių pasaulio čempionate."

Būsimieji belgų varžovai planetos pirmenybėse rusai Sankt Peterburge 1:0 nugalėjo Slovakijos komandą. Pergalingą įvartį tiksliu smūgiu galva 82 minutę įmušė Aleksandras Keržakovas, aikštėje pasirodęs antrame kėlinyje po keitimo. Rusų ir slovakų rungtynės vyko vangiai. Pirmame kėlinyje vartininkai darbo beveik neturėjo, o antroje dvikovos dalyje žaidimo ritmą dar labiau sumažino dažni trenerių keitimai.

"Šiuo metu mums svarbiausia įgauti gerą formą ir atkurti prarastus žaidimo ryšius. Esame toli nuo sportinės formos piko. Džiugina komandos gynyba. Bet kalbant apie puolimą, privalome žaisti geriau ir greičiau", - aiškino rusus treniruojantis italas Fabio Capello.

Australijos rinktinė savo aikštėje užvakar neįveikė PAR komandos - 1:1. Afrikiečius 13 minutę į priekį išvedė Ayanda Patosi, o po minutės rezultatą išlygino Timas Cahillas. Šias rungtynes Sidnėjuje stebėjo 50 tūkst. žiūrovų, bet jie liko nusivylę saviškių demonstruojamu žaidimu. Pasaulio čempionate australai žais stipriausia laikoma B grupėje su Ispanijos, Olandijos bei Čilės komandomis ir per dvikovą su PAR neparodė nieko, kas galėtų jiems padėti atsikratyti iš anksto klijuojamos autsaiderių etiketės.

Tačiau Australijos rinktinės treneris Ange Postecoglou prašo neskubėti daryti išvadų: "Dešimt dienų sunkiai dirbome fizinio parengimo pratybose. Jau po 25 minučių žaidimo mus apleido jėgos. Esame pavargę, bet tikiu, jog viskas bus gerai."

Brazilai tęsia protestus

Iki pasaulio čempionato liekant kiek daugiau nei dviem savaitėms, brazilai tęsia protestus, nukreiptus prieš varžybų organizavimą jų šalyje.

Neištesėti politikų pažadai tapo pagrindine priežastimi, dėl ko brazilai išėjo į gatves per pernai vykusias Konfederacijų taurės varžybas. Kol Brazilijos stadionuose kovojo futbolininkai, šalia arenų riaušių policija malšino įsisiautėjusius protestuotojus. 2007 metais Braziljai pelnius teisę organizuoti pasaulio čempionatą euforiją greitai pakeitė susirūpinimas ir nerimas. Dėl biurokratinių pinklių ir korupcijos baigta tik 40 proc. numatytų infrastruktūros projektų, į varžybas investuota 7 mlrd. JAV dolerių iš planuotų 11,7 mlrd.

Protestų organizatoriai niršta, kad Brazilijos valdžia leidžia milijardus futbolo čempionato organizavimui, pamiršdama socialines programas. Pirmadienį į Teresopolio miestelyje suplanuotą treniruočių stovyklą autobusu vykstančią Brazilijos rinktinę pasitiko streikuojantys mokytojai. Jie rinktinės autobusą apklijavo čempionatą niekinančiais lipdukais.

"Brazilijos prioritetas turi būti ne pasaulio čempionatas, o sveikatos sistema, švietimas, būsto ir viešojo transporto problemos", - sakė vienas mokytojų Rui Costa. Jis priminė, kad 2011 metais potvyniui nusinešus apie 1 tūkst. gyvybių, šalies vyriausybė žadėjo nukentėjusiesiems suteikti naujus būstus, bet pažado neįvykdė. "Milijardai pasaulio čempionatui, o aukoms - nieko. Ar tai teisinga?", - klausė R.Costos bendraminčiai.

Ne visi Brazilijos rinktinę sutiko protesto šūkiais. Teresopolyje futbolininkų laukia ir taikiai nusiteikę gerbėjai. Čempionato šeimininkams birželį teks didžiulis spaudimas - visa tauta iš jų tikisi šeštojo planetos čempionų titulo. Birželio 12 dieną čempionato atidarymo rungtynėse žais Brazilija ir Kroatija.