Futbolo didmeistrių partijoje - lygiosios

2012 10 09 6:12
Po du įvarčius įmušę L.Messi (kairėje) ir C.Ronaldo nesijautė laimingi./AFP/Scanpix nuotrauka

Pirmasis šio sezono "El Clasico" derbis tarp Ispanijos futbolo milžinų "Barcelona" ir Madrido "Real" klubų virto ryškiausių šių komandų žvaigždžių argentiniečio Lionelio Messi ir portugalo Cristiano Ronaldo dvikova.

Kovingos rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. Abu įvarčius komandoms pelnė jų lyderiai. Šios lygiosios buvo palankesnės Barselonos komandai, nes ji išsaugojo solidų 8 taškų pranašumą prieš savo pagrindinį varžovą "Real". Po 7 turų 19 taškų turinti "Barca" kartu su Madrido "Atletico" dalijasi čempionato lyderio pozicija. 11 taškų surinkę čempionai "Real" futbolininkai kol kas - tik penkti.

Iš kitos planetos

"El Clasico" mūšyje pirmasis prabilo C.Ronaldo. 23 minutę jis pastebėjo, kad varžovų vartininkas Victoras Valdesas užėmė neteisingą poziciją vartuose ir smūgiu iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į artimą vartų kampą. "Real" netrukus galėjo įgyti dviejų įvarčių pranašumą, bet Karimas Benzema pataikė į virpstą.

31-ą minutę žodį tarė ir L.Messi. Pasinaudojęs sumaištimi prie svečių vartų, jis pelnė įvartį iš arti - 1:1. 60-ą minutę L.Messi išvedė Barselonos komandą į priekį, įmušdamas įvartį baudos smūgiu iš 25 metrų. Bet "Barca" neilgai džiaugėsi persvara. 66-ą minutę vienas prieš vartininką atsidūręs C.Ronaldo nepraleido puikios progos - 2:2.

Paskutinę minutę pergalę galėjo išplėšti "Barcelona" gynėjas Martinas Montoya. Bet jo smūgiuotas kamuolys sudrebino Ikero Casillaso ginamų vartų skersinį. Sekmadienio vakarą pasižymėti buvo lemta tik pripažintoms žvaigždėms.

L.Messi ir C.Ronaldo tarpusavio akistatos jau seniai kaitina futbolo gerbėjų kraują. Nesutariama, kuris žaidėjas savo komandai daro didesnę įtaką. Nuo 2009 metų C.Ronaldo "Real" atstovavo per 155 rungtynes ir pelnė 160 įvarčių. Tiek pat susitikimų sužaidęs L.Messi pasižymėjo 169 įvarčiais.

Charizmatiškasis "Real" treneris Jose Mourinho abu futbolininkus po rungtynių pavadino ateiviais iš kitos planetos. Bet savo simpatijas, suprantama, atidavė auklėtiniui: "C.Ronaldo neįtikėtinas, turi daugybę puikių futbolininko savybių. Man ir "Real" gerbėjams jis yra geriausias žaidėjas pasaulyje."

Traumų šmėkla

Po "El Clasico" Barselonos komandos saugas Xavi aiškino, kad jo komanda nusipelnė pergalės: "Žaidėme puikiai. Mes nusipelnėme daugiau, nei vieno taško. Tiesa, visada norime daugiau, kai susitinkame su "Real". Bet dabar turimas 8 taškų pranašumas leidžia ramiau laukti kitų rungtynių."

Mūšis su "Real" iš Barselonos komandos pareikalavo aukų. Praėjusią savaitę dviem mėnesiams dėl rankos traumos iš rikiuotės iškrito ekipos gynėjas Carlesas Puyolis, o sekmadienį susižeidė dar vienas gynėjas - Dani Alvesas. Pirmo kėlinio viduryje jis pasitempė sausgyslę ir jau 27-ą minutę buvo pakeistas, nes jo ginamame krašte lyg žuvis vandenyje nardė C.Ronaldo.

Vakar "Barcelona" klubas pranešė, kad dėl šios traumos D.Alvesas negalės sportuoti tris savaites.

Nedidelę traumą buvo patyręs ir C.Ronaldo. Antrame kėlinyje kovodamas dėl kamuolio jis krito ir stipriai susitrenkė petį, tačiau tęsė rungtynes. Nerimauta dėl portugalo sveikatos būklės, bet vakar paaiškėjo, kad sutrenkimas nerimtas.