Futbolo rinktinei - dar vienas kirtis

2015 09 05 20:55
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Europos futbolo čempionato atrankos varžybose Lietuvos rinktinė patyrė dar vieną pralaimėjimą - šį kartą Taline 0:1 pralaimėjo Estijos komandai.

Pirmas rungtynių kėlinys Lietuvos rinktinės treneriui Igoriui Pankratjevui kainavo daug nervų. Netikslūs perdavimai, vaikiškos klaidos gynyboje ir statiškas puolimas vertė trenerį šokinėti nuo atsarginių žaidėjų suolo.

I. Pankratjevą ypač supykdė epizodas, kai puolėjas Deivydas Matulevičius aprėkė teisėją iš Austrijos Oliverį Drachtą ir buvo nubaustas geltona kortele.

Rungtynių pradžioje lietuviai trumpai pabandė paspausti estus, tačiau šie nesutriko ir netrukus perėmė iniciatyvą. Iki pertraukos įsiminė tik tolimas Arvydo Novikovo smūgis, kai kamuolys praskriejo virš Estijos rinktinės vartų skersinio.

Puikią progą turėjo ir šeimininkai - po Joelio Lindpere smūgio galva kamuolys palėkė greta Giedriaus Arlauskio ginamų vartų virpsto. Netrukus galimybę turėjo Vykintas Slivka, bet saugo smūgį iš keliolikos metrų sugavo vartininkas Mihkelis Aksalu.

Arti įvarčio estai buvo antro kėlinio pradžioje. Tuomet po chaoso baudos aikštelėje kamuolys lėtai riedėjo į vartus, bet paskutinė akimirką jį nuo vartų linijos išmušė gynėjas Marius Žaliūkas.

Savo tikslą Estijos futbolininkai pasiekė 71 min. Baudos aikštelėje kamuolį gavęs Konstantinas Vasiljevas pasivarė kamuolį ir stipriu smūgiu nukreipė jį į viršutinį vartų kampą - 1:0. Visos lietuvių pastangos bent išlyginti rezultatą šiose rungtynėse nuėjo perniek.

Po 7 turų Lietuvos rinktinė atrankos E grupėje su 6 taškais liko 5 vietoje. Laipteliu aukščiau esanti Estija turi 10 taškų. Tai buvo penktasis lietuvių pralaimėjimas iš eilės atrankos varžybose.

Kitas EURO 2016 atrankos turnyro rungtynes lietuviai žais antradienį su San Marino rinktine. Ši ekipa šeštadienį namie neatsilaikė prieš Angliją - 0:6.

Lietuvos rinktinė: G. Arlauskis, E. Vaitkūnas, L. Klimavičius, M. Žaliūkas, D. Česnauskis (79' G. Freidgeimas), A. Novikovas, A. Žulpa, M. Panka (78' D. Petravičius), V. Slivka, F. Černychas, D. Matulevičius (63' L. Spalvis).