Futbolo sistema pamynė tiesą

2009 11 21 0:00
T.Henry po rungtynių prisipažino lietęs kamuolį ranka.

2010 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyro atkrintamųjų varžybų atsakomosios Prancūzijos ir Airijos rungtynės nebus peržaidžiamas.

Tarptautinė futbolo federacijų asociacija (FIFA) atmetė Airijos futbolo federacijos vadovų prašymą peržaisti trečiadienį Paryžiuje po pratęsimo lygiosiomis 1:1 pasibaigusias atsakomąsias rungtynes.

Didžiulį airių nepasitenkinimą sukėlė tai, jog pirmajame pratęsimo kėlinyje išlyginamuoju įvarčiu pasibaigusios Prancūzijos komandos atakos metu šeimininkų kapitonas Thierry Henry akivaizdžiai sustabdė kamuolį ranka. Teisėjai šio taisyklių pažeidimo neužfiksavo. O T.Henry po rungtynių prisipažino lietęs kamuolį ranka.

Prancūzai šventė pergalę bendru rezultatu 2:1 ir pateko į ateinančiais metais Pietų Afrikoje vyksiančių pasaulio pirmenybių finalinį etapą.

FIFA vadovai atmetė galimybę peržaisti skandalingąjį mačą, kadangi tai prieštarautų šios organizacijos taisyklėms ir toks sprendimas sujauktų visą futbolo sistemą. Futbolo taisyklės skelbia, jog teisėjo priimti sprendimai, susiję su įskaitytais ar neįskaitytais įvarčiais bei galutiniu rungtynių rezultatu, yra neskundžiami.