G. Arlauskio klubas baigė pasirodymą Europos lygoje, L. Spalvis – kitame etape

2014 12 11 22:55
Giedrius Arlauskis (juoda apranga). AFP/Scanpix nuotrauka

Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis ketvirtadienį su Bukarešto „Steaua“ klubu nesugebėjo prasiskinti kelio į UEFA Europos lygos šešioliktfinalį. Rumunijos čempionai paskutiniame J grupės mače nusileido Kijevo „Dynamo“ komandai 0-1.

Pirmajame kėlinyje lietuvis daug sunkaus darbo neturėjo. Du kartus ukrainiečiai neišnaudojo puikių progų. Vartų sargas privertė priešininkus smūgiuoti iš nepatogių padėčių, todėl kamuolys tinkle neatsidūrė.

Per pirmas 45 minutes G.Arlauskiui rimčiausiai teko padirbėti kėlinio pabaigoje. Prieš jį išbėgęs varžovas turėjo šimtaprocentinę progą pasižymėti, bet vartininkas kamuolį pagavo.

Kur kas rimčiau padirbėti teko „Dynamo“ vartininkui Oleksandrui Šovkovskiui. 39-erių veteranas atrėmė daug pavojingų smūgių.

Antrajame kėlinyje „Steaua“ turėjo puikių progų. Bet rungtynės prastai susiklostė Alexandru Chipciu. Futbolininkas iš Cristiano Tanase atėmė šimtaprocentinę progą ir pats atliko labai nevykusį smūgį.

Už neišnaudotas progas rumunų klubas buvo nubaustas. 71 minutę Andrejus Jarmolenko tik per plauką išvengė nuošalės, bet atsidūrė vienas prieš vartininką G.Arlauskį ir jį ramiai nuginklavo.

Po praleisto įvarčio Bukarešto ekipa žaidė vabank. Ji susikūrė progų rezultatui išlyginti, tačiau Ukrainos komandos vartai liko sausi. Mačo pabaigoje G.Arlauskis buvo priverstas atremti dar vieną pavojingą priešininkų smūgį, bet tai nuo pralaimėjimo neišgelbėjo. Maža to, paskutinėmis sekundėmis lietuvis surizikavo ir paliko vartus, siekdamas išspirti kamuolį. Tačiau pirmas prie jo suskubo Jermainas Lensas. Olandas įmušė įvartį ir padėjo tašką susitikime.

Nesėkmę patyręs „Steaua“ grupėje liko trečias ir į turnyro šešioliktfinalį nepateko. Tuo metu Olborgo „Aalborg“ klubas, kuriame rungtyniauja Lukas Spalvis, net ir pralaimėjęs „Rio Ave“ komandai 0-2 gavo vietą kitame etape. Šiuo metu lietuvis vis dar gydosi traumą ir padėti danų ekipai negali.