G.Bale'as pelnė puikų baudos smūgį, o Velsas išplėšė pergalę prieš Slovakiją

2016 06 11 20:55
Reuters/Scanpix nuotrauka

UEFA EURO 2016 turnyre šeštadienį startavo B grupės varžybos. Velso rinktinė savo debiutinėse rungtynėse Europos čempionato istorijoje užfiksavo dramatišką pergalę 2–1 prieš Slovakijos komandą, o Garethas Bale“as pasižymėjo nuostabiu baudos smūgiu.

Jau trečią minutę slovakai turėjo progą išsiveržti į priekį. Marekas Hamšikas atliko puikų slalomą į baudos aikštelę, tačiau, kai jau atrodė, kad kris įvartis, saugas pataikė kamuolį į varžovų gynėją Beną Daviesą, kuris puikiai išgelbėjo savo ekipą. Velsas sugebėjo išsiveržti į priekį po dešimties minučių. Slovakai prasižengė prieš oponentus gerokai už baudos aikštelės ribų, tačiau tai nepasirodė sudėtinga užduotis G,Bale“ui, kuris meistrišku smūgiu perkėlė kamuolį per sienelę ir įveikė vartininką.

Chriso Colemano auklėtiniai toliau užtikrintai jautėsi aikštėje ir kontroliavo padėtį. Slovakams sunkiai sekėsi pasiekti oponentų baudos aikštelę ir pereiti aikštės vidurį. 32 minutę kontraversiškas epizodas įvyko prie Slovakijos vartų. Martinas Škrtelis baudos aikštelėje blokavo besiveržiantį Jonny Williamsą smūgiu alkūne į kaklą, bet šalia buvęs penktasis teisėjas nieko blogo neįžvelgė ir jokios nuobauda, ar vienuolikos metrų baudinys nebuvo skirtas. Kėliniui einant į pabaigą Slovakija pradėjo spausti „drakonus“ jų aikštės pusėje ir pavojingai spietėsi apie baudos aikštelę. Kamuolio kontrolę perėmę slovakai kelis kartus bandė smūgiuoti į vartus, bet varžovai sėkmingai apsigynė.

Nors Velsas energingai pradėjo antrąjį kėlinį perimdami kamuolio kontrolę, 55 minutę progą turėjo Slovakijos puolėjas Robertas Makas. Iš aikštės gilumos perdavimą gavęs žaidėjas paspruko nuo jį gynusių varžovų ir įsibėgėjęs prie baudos aikštelės smūgiavo į vartus, bet pataikė į tribūnas. Po dviejų minučių vėl prabilo G.Bale“as. Po puikaus Joe Alleno perdavimo iš dešiniojo krašto, valas iššoko aukščiau nei varžovai, bet jo smūgį į apatinį vartų kampą blokavo vartininkas. Slovakai pasiekė savo ir išlygino rezultatą 61 minutę. R.Makas lengvai paspruko nuo varžovų dešiniajame krašte, įsiveržė į baudos aikštelę ir atidavė kamuolį jos centre buvusiam Ondrejui Dudai, kuris vos išėjęs po keitimo tiksliai smūgiavo į vartus. Tai buvo pirmasis jo prisilietimas prie kamuolio.

Slovakija po įvarčio visiškai perėmė kontrolę ir šturmavo oponentų vartus. Velso treneris situaciją bandė gerinti į aikštę išleisdamas Joe Ledley ir Halą Robsoną-Kanu. Tačiau Velsas sugebėjo atsitiesti ir 81 minutę pasinaudojo varžovų aplaidumu baudos aikštelėje. J.Ledley iš aikštės gilmos perdavė kamuolį A.Ramsey baudos aikštelės prieigose, jis atidavė perdavimą priekyje buvusiam H.Robsonui-Kanu, o šis po keitimo pasirodęs puolėjas nestipriu smūgiu į dešinį vartų kampą nuginklavo vartų sargą.

Vos po kelių minučių rezultatas galėjo tapti lygūs. Po perdavimo iš krašto Adamas Nemecas smūgiu galva pataikė kamuolį į kairįjį virpstą. Rungtynėse daugiau reikšmingų įvykių neužfiksuota, taigi Velsas iškovojo pirmą pergalę B grupės varžybose ir savo Europos čempionatų istorijoje. Rezultatas: Velsas 2 – 1 Slovakija 10“ [1 – 0] Gareth Bale 61“ [1 – 1] Ondrej Duda 81“ [2 – 1] Hal Robson-Kanu