Generalinė LFF taurės repeticija - be nugalėtojo

2013 05 13 15:17
"Šiaulių" strategas D.Kančelskis (kairėje) ir "Žalgirio" sporto direktorius M.Nikoličius viliasi, jog LFF taurė sekmadienį atiteks jų komandai. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotrauka

Per dvyliktą Lietuvos futbolo A lygos turą Vilniaus "Žalgiris" nepasinaudojo galimybe labiau atitrūkti nuo persekiotojų. Po lygiųjų su "Šiauliais" sostinės futbolininkai tik tašku lenkia Panevėžio "Ekraną" ir Klaipėdos "Atlantą".

XII turas sekmadienio vakarą finišavo rungtynėmis Šiauliuose, ten vietos komandos ir čempionato lyderio "Žalgirio" dvikova baigėsi 1:1. Tai buvo gegužės 19 dieną Kaune vyksiančio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės varžybų finalo generalinė repeticija.

Jau žvelgia į Kauną

Įvartį šeimininkai įmušė jau per pirmą ataką 2 minutę - į baudos aikštelę įbėgęs Niko Tokičius taikliu smūgiu į tolimą vartų kampą nuvedė "Šiaulius" į priekį.

"Ankstyvas "Šiaulių" įvartis turėjo įtakos visam susitikimui. Bandėme kovoti, tačiau futbole svarbiausia įmušti įvarčius", - pasibaigus rungtynėms sakė "Žalgirio" strategas Marekas Zubas.

Po netikėtos pradžios svečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir pradėjo pavojingai grasinti šiauliečių vartams, tačiau įvarčio sulaukta tik antrame kėlinyje. 68 minutę kraštu prasiveržęs Jakubas Wilkas tiksliai perdavė kamuolį tautiečiui Kamiliui Bilinskiui, o šis smūgiu iš 10 metrų nepaliko jokių šeimininkų vartininkui - 1:1.

"Mūsų planas buvo kontratakuoti. Po vienos atakos ir pelnėme įvartį. Taškas pelnytas žaidžiant su "Žalgiriu" mus tenkina", - teigė "Šiaulių" ekipos asistentas Tomas Kančelskis. Jis neslėpė, jog tądien jo komanda žaidė kitaip, nes visas dėmesys sutelktas į sekmadienį Kaune vyksiančią LFF taurės finalo dvikovą. Paskutinį kartą Šiaulių ekipa LFF taurės finale žaidė 1999 metais.

Sekmadienį 13 val. Kaune prasidėsianti minėta akistata ypač svarbi šiauliečiams - laimėdami taurę jie pelnytų bilietą į Europos lygos atrankos varžybas.

"Pergalė turėtų įtakos ne tik klubo biudžetui, bet ir Šiauliams. Tai mums suteikia ir papildomos motyvacijos, ir įtampos", - vakar surengtoje spaudos konferencijoje tikino "Šiaulių" vyriausiasis treneris Deivis Kančelskis. Jis viliasi, jog auklėtinių jaunatviškas azartas nepakiš kojos.

Tuo metu "Žalgirio" sporto direktorius Mindaugas Nikoličius teigė, jog komanda dar nėra pasisotinusi pergalėmis, todėl svarbiausias tikslas sekmadienį bus apginti titulą.

Išsigelbėjo nuo lygiųjų

Sekmadienį Pakruojyje pelnytas vienintelis įvartis padėjo titulą ginančiam "Ekranui" įsitvirtinti A lygos čempionato lyderių trejetuke. Išvykoje šalies čempionai 1:0 palaužė Pakruojo "Kruoją", taip iškovodami ketvirtą iš eilės pergalę. Surinkę 22 taškus panevėžiečiai dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio aplenkė tiek pat taškų turintį "Atlantą".

"Buvo daug momentų, kurių, deja, nepavyko išnaudoti. Gaila, kad viską palikome rungtynių pabaigai, kai vos ne iki paskutinės minutės švieslentėje degė du nuliai", - pasibaigus dvikovai sakė "Ekrano" treneris Valdas Dambrauskas.

Lygiosios jo auklėtinių netenkino, todėl rungtynių pabaigoje "Ekrano" futbolininkai kilo į lemiamą šturmą. Likus žaisti dvi minutes "Kruojos" gynėjai savo baudos aikštelėje pargriovė Donatą Petrauską, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo Arsenijus Buinickis.

"Buvome verti lygiųjų", - konstatavo "Kruojos" vyriausiasis treneris Aidas Dambrauskas, suabejojęs teisėjo sprendimu skirti 11 metrų baudinį.

XII TURO STATISTIKA

Marijampolės "Sūduva" - Tauragės "Tauras" 3:0 (1:0). Teisėjas - J.Paškovskis. 600 žiūrovų. Įvarčiai - N.Valskis (24 - iš 11 m), A.Brokas (57); M.Lėkis (48 - į savo vartus).

Gargždų "Banga" - Alytaus "Dainava" 4:1 (2:0). Teisėjas - M.Jackus. 1000 žiūrovų. Įvarčiai - T.Čargeišvilis (21), M.Dūda (43), A.Staponka (64), G.Kulbis (87 - iš 11 m); K.K.Dezire (70).

"Šiauliai" - Vilniaus "Žalgiris" 1:1 (1:0). Teisėjas - D.Rumšas. 1100 žiūrovų. Įvarčiai - N.Tokičius (2); K.Bilinskis (68).

Pakruojo "Kruoja" - Panevėžio "Ekranas" 0:1 (0:0). Teisėjas - A.Žuta. 300 žiūrovų. Įvarčiai - A.Buinickis (88 - iš 11 m).