Gimdymas sunkus, bet vaikas sveikas

2013 06 08 6:00
Lietuviams (antras iš kairės - D.Kazlauskas) ilgai nesisekė sudraskyti San Marino komandos gynybos. Valdo Knyzelio nuotrauka

Tokius žodžius ištarė Arminas Narbekovas po savo debiuto Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės trenerio poste ir sunkios pergalės prieš vieną silpniausių pasaulio rinktinių - San Marino futbolininkus.

Pirmosiose Europos čempionato I atrankos grupės rungtynėse Lietuvos jaunimas Marijampolėje 2:1 išplėšė pergalę prieš varžovus, kurie rungtynes baigė vos vilkdami kojas.

Dvikovą lietuviai pradėjo kaip iš natų. Jau 8 minutę greitą šeimininkų ataką tiksliu smūgiu užbaigė Sankt Peterburgo "Zenit" dublerių komandoje žaidžiantis Ovidijus Verbickas. Ankstyvas įvartis turėjo išmušti svečius iš pusiausvyros, tačiau po kelių minučių Lietuvos komanda paleido iniciatyvą iš rankų. 13 minutę po kampinio mūsiškiai nesugebėjo išmušti kamuolio, ir kyštelėjęs galvą Juri Biordi išlygino rezultatą. Svečių džiaugsmas buvo beribis, nes taškus iš stipresniųjų jie atima itin retai. Vėliau San Marino komanda sulindo į gynybą ir atmušinėjo lietuvių atakas.

"Rungtynių pradžioje nežaidėme greitai, kaip planavome, įsivėlėme į varžovų propaguojamą lėtą žaidimą, kuris juos tenkino", - kalbėjo A.Narbekovas. Per rungtynių pertrauką auklėtiniams jis liepė dažniau veržtis per aikštės kraštus, ir tai davė vaisių. Lietuviams už pastangas buvo atlyginta 84 minutę. Ernestas Veliulis iš Rygos komandos "Daugava" kairiajame krašte suklaidino varžovą, perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten danų klubui "Aalborg" priklausantis Lukas Spalvis tiksliu smūgiu galva persvėrė rezultatą - 2:1.

Per likusias kelias minutes San Marino futbolininkai net nemėgino paspausti lietuvių, o lėtai vaikščiojo savo aikštės pusėje ir stebėjo, kaip oponentai ritinėja kamuolį.

"Mano žaidėjai kovojo drąsiai, bet buvo aišku, kad žaisdami didele sparta visų rungtynių neatlaikys. Pabaigoje mes akivaizdžiai pristigome jėgų", - pripažino San Marino jaunimo treneris Angelo Manzaroli.

Dėl žaidėjų nuovargio skundėsi ir A.Narbekovas. Ypač didelis krūvis tenka A lygos klubų žaidėjams, kuriuos tvarkaraščio sudarytojai verčia žaisti kas kelias dienas. Klaipėdos "Atlanto" ir Marijampolės "Sūduvos" atstovai prieš rinktinės stovyklą per 12 dienų turėjo žaisti net 4 rungtynes.

Kitas atrankos rungtynes lietuviai žais antradienį Oulu mieste su Suomijos rinktine.

"Ten bus lengviau. Suomiai žais atviresnį futbolą, tad mums atsivers didesnės erdvės atakuojant", - neabejojo O.Verbickas.

Be šių rinktinių, I grupėje dar kovoja Anglija, Velsas ir Moldova.