Grandų dvikovoje „Žalgiris“ sutriuškino šalies čempioną „Ekraną“

2013 09 25 21:28
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotraukos

Trečiadienio šaltą vakarą LFF stadione Vilniuje susitiko du Lietuvos futbolo grandai – vietos „Žalgiris“ bei besivijančių vaidmenyje esantis Panevėžio „Ekrano“ klubas. Mačas pasibaigė solidžia lygos lyderio pergale 3-0.

Rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai – šalies čempionai kontroliavo kamuolį, tačiau iš to daug naudos nebuvo. Po kurio laiko „Ekranas“ pradėjo daugiau klysti, o „žaliai balti“ kurti pusproges, keldami į kamuolį į baudos aikštelę ir bandydami laimę iš toli.

Vėliau realų šansą pasižymėti turėjo Rytis Leliūga, pasinaudojęs panevėžiečių klaida aikštės viduryje, nusprendė imtis iniciatyvos pats, tačiau rikošetu skriejęs kamuolys atsidūrė šalia vartų. Tas pats saugas po kelių minučių smūgiao iš toli, bet ir vėl netiksliai.

Auksinę galimybę pasižymėti turėjo Giedrius Tomkevičius – jis 32 minutę iš kelių metrų kamuolį smūgiavo galva, tačiau Armantas Vitkauskas fantastiškai atrėmė smūgį, o vėliau sekęs Dovydo Norvilo smūgis buvo pro šalį.

Čia galima pritaikyti taisyklę: „neįmuši tu, įmuš tau“, po to, kai greitai sekė „Žalgirio“ atsakas. Serge'as Nyuiadzi gavo puikų perdavimą iš aikštės gilumos, ir pasinaudojęs šia dovanele, nukreipė kamuolį jį į vartus. Kamuolys perskriejo per Tadą Kaunecką bei atsimušęs nuo skersinio įskriejo į vartus.

Tuo šeimininkai neapsiribojo ir toliau spaudė oponentus. Taigi, T.Kauneckui eilinį kartą teko ginti vartus, tačiau greitai krito ir antras įvartis. Po puikiai pakelto Manto Kuklio kampinio, S.Nyuiadzi įvarčiu galva nepaliko vilčių. Netrukus pasibaigė pirmasis kėlinys.

Antroji rungtynių dalis taip pat prasidėjo aktyviai – „Ekranas“ bandė įmušti greitą įvartį, tačiau gavo atsaką: vilniečiai užspaudė oponentus, tiesa, smūgiai dažnai skriedavo ne į vartų keturkampį. Vėliau S.Nyuiadzi turėjo galimybę pelnyti „hat-tricką“, bet jo smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo virpsto.

„Žalgirio“ atakos darėsi vis pavojingesnės, prabilo ir Kamilis Bilinskis, kuris rungtynėse neturėjo daug šansų parodyti save. Tiesa, Lietuvos čempionų vartininkas dažnai žaidė sėkmingai.

64 minutę K.Bilinskis padėjo tašką rungtynėse, po to, kai išvestas vienas prieš vartininką, nuginklavo jį smūgiu nuo virpsto. Lenkui tai buvo 19-asis įvartis šiame sezone A lygoje.

Rungtynėms einant į pabaigą suaktyvėjo „Ekrano“ komandos puolamieji veiksmai, bet „žalgiriečiai“ gynėsi užtikrintai ir netgi turėjo šansų dar padidinti pranašumą, bet baigė mačą nepraleidę įvarčio į savus vartus. Po pergalės jie jau turi 8 taškų pranašumą prieš Klaipėdos „Atlantą“, o „Ekranui“ apginti titulą viltys jau tampa tik teorinėmis – jie atsilieka 10 taškų nuo šiandienos oponentų, kurie dar turi mačą atsargoje.

„Žalgiris“ 3 – 0 „Ekranas“

35' [1 – 0] Serge Nyuiadzi

43' [2 – 0] Serge Nyuiadzi

64' [3 – 0] Kamil Bilinski