Greičiausiai šešiolikatonį lėktuvą sutramdė Ž.Savickas

2008 07 19 0:00
Beveik 16 tonų sveriantį lėktuvą Ž.Savickas 15 metrų traukė ne visas 30 sekundžių.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vakar Lietuvoje prasidėjusio Pasaulio galiūnų čempionų lygos penktojo etapo pirmąją rungtį - 16 tonų sveriančio "flyLAL Technics" lėktuvo SAAB tempimą - laimėjo Žydrūnas Savickas.

Į Lietuvą atvykę 12 pasaulio galiūnų varžėsi, kuris greičiausiai nutems lėktuvą 15 metrų. Penkis kartus iš eilės laimėjęs stipriausio pasaulio žmogaus titulą prestižiškiausiose jėgos sporto šakų varžybose "Arnolds Strongest Man" Ž.Savickas lėktuvą nutempė per 25,12 sekundės ir laimėjo pirmąją penktojo etapo rungtį. Likusias šešias etapo rungtis galiūnai atliks šį vakarą Palangoje.

Lėktuvas pakluso lietuviams.

Vakar sostinės oro uoste lėktuvą tempti greičiausiai sekėsi visiems trims mūsų šalies atstovams. Antrąją vietą užėmė Vidas Blekaitis (27,16 sek.), trečiąją - Saulius Brusokas (27,73).

"Mums stabdžių pilotas nenuspaudė, - juokavo Žydrūnas, kalbėdamas apie Lietuvos galiūnų pajėgumą. - Vidui ir Sauliui labai pasisekė startuojant, nes lėktuvas kiek judėjo."

Ketvirtas liko serbas Erwinas Katona, penktas - latvis Agris Kazelnikas, šeštas - Sdenekas Sedmikas iš Čekijos. Vieninteliam ukrainiečiui Aleksandrui Lašynui nepavyko įveikti 15 metrų ribos - iki jos jam pritrūko metro.

Beje, prieš pirmąją rungtį lėktuvas buvo pastatytas tokioje vietoje, kur nei V.Blekaitis, nei Ž.Savickas nesugebėjo jo pajudinti iš vietos. Tuomet visi dvylika galiūnų bendromis jėgomis lėktuvą "ištraukė" iš nepatogios vietos ir varžybos prasidėjo.

Drambliai - įdomiau, lėktuvas - įspūdingiau

Pasak Ž.Savicko, lėktuvo tempimo rungtis pagal svorį (16 tonų) yra laikoma vidutinio sunkumo rungtimi, tačiau pagal užduoties pobūdį tai yra sudėtingas varžybų etapas, nes lėktuvas gana "kaprizingas": jį išjudinti iš vietos ir patempti tikrai nepaprasta.

"Yra tekę tempti laivą, įvairiausius vilkikus, pakrautus neįtikėtinų daiktų, - laimėjęs Pasaulio galiūnų čempionų lygos penktojo etapo pirmą rungtį kalbėjo Ž.Savickas. - Kartą Kinijoje vilkikas buvo pakrautas dramblių. Ši rungtis vyko zoologijos sode. Esu traukęs ir traukinį, bet lėktuvas - visuomet įspūdingiausia rungtis. Ir labai sunki: tereikia vieno mažyčio šapelio po ratu, ir lėktuvo nepajudinsi iš vietos."

Stipriausias planetos žmogus prisiminė, kad Lietuvoje pirmą kartą galiūnai lėktuvą tempė 1996 metais.

"Prieš dvylika metų Vilniaus oro uoste tempiau "Boeing", bet tąsyk jis buvo nuokalnėje, tad sunku nebuvo", - šypsojosi Ž.Savickas.

Tvirtas lyderis

Iš viso Pasaulio galiūnų čempionų lygoje vyks aštuoni etapai. Rezultatai bus sumuojami pagal šešis etapus, kuriuose sportininkai pasirodė geriausiai.

Šiuo metu bendroje įskaitoje pirmaujantis Ž.Savickas teigė, kad jei pavyks jam laimėti penktąjį etapą, bus nepavejamas. Tad bet kuriame kitame iš likusių trijų etapų jam tereikės tik padalyvauti.

Šeštasis etapas vyks Rumunijoje, septintasis - Suomijoje, aštuntasis - Bosnijoje.

Kovo 22 dieną Rygoje vykusį pirmąjį etapą Ž.Savickas laimėjo pasiekęs du pasaulio rekordus: vikingų spaudimo rungtyje 140 kg iškėlė 15 kartų ir 454 kg naščius nunešė 25 metrus per 28,72 sekundės. Antrąją vietą iškovojo amerikietis Travisas Ortmayeris, trečias buvo latvis A.Kazelnikas.

Žydrūnas laimėjo ir antrąjį etapą, surengtą Serbijoje. Be to, jis 140 kg vikingo spaudimo rungtyje pagerino sau priklausantį rekordą - dabar rekordas jau 20 kartų. Antrąją vietą užėmė varžybų šeimininkas E.Katona, trečias liko estas Andrusas Murumetsas.

Birželio 1 dieną Olandijoje įvykusį trečiąjį etapą vėl laimėjo Ž.Savickas. Antras buvo A.Murumetsas, trečias - T.Ortmeyeris.

Birželio pabaigoje Bulgarijoje ketvirtąjį etapą laimėjo estas A.Murumetsas. Ž.Savickas užėmė antrąją vietą, nors ir vėl pasiekė pasaulio rekordą. Jis iškėlė 155 kg sveriantį rąstą 7 kartus. Trečiąją vietą užėmė E.Katona.

Bendroje įskaitoje po keturių etapų Ž.Savickas pirmauja užtikrintai, jo sąskaitoje 75 taškai. Antras žengia A.Murumetsas (55 tšk.).