Į Armėniją vešis dviejų įvarčių persvarą

2013 07 18 23:22
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotraukos

UEFA Europos lygos antrojo   atrankos etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus "Žalgiris" namie 2:0 nugalėjo armėnų ekipą Jerevano "Pyunik" ir įgijo solidų pranašumą prieš atsakomąsias rungtynes.

Žalgiriečiai varžovus palaužė dviem įvarčiais antrame kėlinyje. Pirmoje rungtynių dalyje vyravo nervingas žaidimas. "Žalgiriui" niekaip nesisekė perimti iniciatyvos ir kontroliuoti kamuolio, nors pavojingų epizodų netrūko - Kamilio Bilinskio smūgis praskriejo virš skersinio, Vaido Šilėno iš toli muštą kamuolį atrėmė varžovų vartininkas Goras Manukijanas. Jauna „Pyunik“ ekipa demonstravo technišką futbolą ir trumpais greitais perdavimais nuolat priartėdavo prie šeimininkų vartų, gynėjams keldama nuolatinę įtampą.

Vaizdas aikštėje pasikeitė po pertraukos. Vos prasidėjus antram kėliniui, apie 5 tūkst. žiūrovų LFF stadione apėmė euforija. K.Bilinskis tiksliu smūgiu iš krašto išvedė šeimininkus į priekį - 1:0.

66 min. pasižymėjo ir visas rungtynes itin aktyviai žaidęs Rytis Leliūga.

Susitikimo pabaigoje "Žalgirio" treneris Marekas Zubas stiprino gynybos liniją. Žalgiriečiai padedami puikiai rungtyniavusio vartininko Armanto Vitkausko išsaugojo savo vartus „sausus“ ir nugalėjo 2:0.

Pasibaigus rungtynėms, "Žalgirio" futbolininkai šėlo su gausiai susirinkusiais savo gerbėjais. Tokia puiki futbolo atmosfera Lietuvoje sukuriama itin retai. Atsakomąsias rungtynes komandos Jerevane žais liepos 25 dieną,

"Žalgiris": A.Vitkauskas, E.Vaitkūnas, A.Skerla, L.Peričius, A.Švrljuga, V.Šilėnas, A.Žulpa (67' P.Janušauskas), M.Kuklys, P.Komolovas (83' G.Freidgeimas), R.Leliūga (74' E.Zagurskas), K.Bilinskis.