Į Čempionų lygos ketvirtfinalį žengė PSG ir „Bayern“

2015 03 12 8:49
Reuters/Scanpix nuotraukos

Trečiadienio vakarą sužaistos dvejos UEFA Čempionų lygos aštuntfinalių rungtynės. Miuncheno „Bayern“ namuose sutriuškino Donecko „Šachtar“ ekipą ir žengė į ketvirtfinalį, o įspūdingai kovojęs PSG klubas iš Čempionų lygos išmetė Londono „Chelsea“.

PSG iš Čempionų lygos išmetė „Chelsea“

Paryžiaus „Saint-Germain“ klubas įveikė visus sunkumus ir trečiadienio vakarą stebuklingai įšoko į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio traukinį. Be iš aikštės išvyto Zlatano Ibrahimovičiaus žaidę Prancūzijos čempionai po pratęsimo pasiekė reikiamą rezultatą ir iš turnyro eliminavo Londono „Chelsea“. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2-2. Trenerio Laurento Blanco auklėtiniai triumfavo dėl išvykoje įmušto didesnio skaičiaus įvarčių.

Komandos rungtynes pradėjo greitu žaidimo tempu. Antrą minutę Edinsonui Cavaniui pavyko uždirbti kampinį, bet PSG iš jo išpešti naudos nesugebėjo. Patikimai sužaidęs vartininkas Thibaut Courtois kamuolį sugavo.

„Chelsea“ ekipa susitikimo pradžioje stengėsi atakas rengti kairiuoju atakos kraštu. Jame gynęsis Marquinhosas sėkmingai stabdė Edeną Hazardą.

Po pirmų dešimties minučių žaidimo tempas sulėtėjo. Ekipos rengė pozicines atakas, bet savo žaidimą grindė ir kontratakomis.

Pirmoje pirmojo kėlinio pusėje dominavo gynyba. Visos komandų atakos nutrūkdavo baudos aikštelės prieigose.

31 minutę PSG klubas susidūrė su nemalonumais. Dėl kamuolio kovojęs Zlatanas Ibrahimovičius griūdamas šiurkščiai prasižengė prieš „Chelsea“ komandos saugą Oscarą. Švedas ištiestomis kojomis nežaidė, bet arbitras Bjornas Kuipersas epizodą traktavo raudona kortele. Svečių aikštėje liko dešimt.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Chelsea“ pabandė pasinaudoti kiekybine persvara. Iš pradžių tolimą smūgį į vartus atliko Oscaras. Po to Diego Costa siekė uždirbti vienuolikos metrų baudinį, bet puolėjo bandymas teisėjo neįtikino. Šeimininkų narys po tokio arbitro verdikto neslėpė pykčio.

Prieš prasidedant antrajam kėliniui treneris Jose Mourinho atliko keitimą. Portugalas ant suolo pasodino Oscarą ir į aikštę išleido Willianą.

Po keitimo ant žaliosios vejos pasirodęs brazilas 49 minutę atliko pavojingą baudos smūgį. Vartininkas Salvatore Sirigu nusprendė nerizikuoti ir kamuolį numušti už galinės linijos.

Nuo 53 minutės „Saint-Germain“ ekipa trumpam užsibuvo varžovų aikštės pusėje. Kampinį uždirbęs Maxwellas leido savo draugams uždirbti dar vieną. „Chelsea“ ekipa nuo priešininkų standartinių padėčių apsigynė.

58 minutę rungtynėse buvo sukurta pirma šimtaprocentinė proga. Edinsonas Cavani išvengė „mėlynųjų“ darytos dirbtinės nuošalės ir atsidūrė vienas prieš vartininką T.Courtois. Urugvajietis nusprendė pergudrauti ir belgą, bet pergudravo pats save. Puolėjo į tuščius vartus spirtas kamuolys pataikė į virpstą ir tinkle neatsidūrė.

Po septynių minučių PSG futbolininkai pabandė prie „Chelsea“ klubo vartų sukurti dar vieną gaisrą. Šį kartą Blaise‘o Matuidi smūgis buvo blokuotas, o kamuolys aikštę paliko nuo Maxwello.

78 minutę į PSG klubo vartus galėjo kristi įvartis. Ramireso spirtas kamuolys skriejo į vartus, bet vartininkas S.Sirigu smūgį atrėmė.

Po dviejų minučių „Chelsea“ galų gale išsiveržė į priekį. Gary Cahillas pasinaudojo varžovų baudos aikštelėje atliktu netiksliu D.Costos smūgiu ir stipriu spyriu pelnė įvartį.

Svečiai po keleto minučių galėjo rezultatą išlyginti. Po keitimo aikštėje pasirodęs Ezequielis Lavezzis smūgiavo kamuolį į vartus galva, bet jis atsidūrė vartininko T.Courtois rankose.

86 minutę rezultatas tapo lygus. Davidas Luizas atliko labai stiprų smūgį galva. Kamuolys nuo skersinio atsidūrė vartų tinkle.

Pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje „Chelsea“ bandė pratęsimo išvengti ir pergalę išplėšti, bet papildomo žaidimo pusvalandžio šeimininkai neišvengė.

Penktą pratęsimo minutę apmaudžiai savo baudos aikštelėje ranka sužaidė T.Silva. Teisėjas į PSG klubo vartus paskyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį ramiai realizavo E.Hazardas. Vartininkas S.Sirigu kamuolio skriejimo krypties neatspėjo.

101 minutę varžovų vartininko reakciją patikrino D.Luizas. Brazilas atliko labai tolimą, bet tikslų smūgį. T.Courtois buvo priverstas kamuolį pasiųsti už vartų.

Antrajame pratęsimo kėlinyje įspūdingai žaidė vartininkas T.Courtois, bet 114 minutę išgelbėti šeimininkų nepavyko ir jam. Geras T.Silvos smūgis galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir rezultatą išlygino. Tai buvo lemiamas rungtynių lūžis.

Pirmosios rungtynės Paryžiuje baigėsi lygiosiomis 1-1. Išvykoje du įmušti PSG įvarčiai įteikė jam kelialapį į turnyro ketvirtfinalį.

„Chelsea“ 2 – 2 PSG

(pirmas mačas 1-1, bendras rezultatas 3-3)

31‘ Zlatan Ibrahimovič (PSG) – raudona kortelė

81‘ [1 – 0 ] Gary Cahill

86‘ [1 – 1] David Luiz

96‘ [2 – 1] Eden Hazard (11 m)

114‘ [2 – 2] Thiago Silva

„Bayern“ namuose sutriuškino „Šachtar“

Šįvakar „Allianz Arena“ stadione įvyko atsakomasis Čempionų lygos aštuntfinalio mačas. Pirmosiose rungtynėse „Bayern“ klubas neįveikė Donecko „Šachtar“ ekipos ir su ja sužaidė taikiai 0-0. Tačiau namuose „Bayern“ savo varžovams nepaliko jokių vilčių ir sutriuškino juos rezultatu 7-0.

Rungtynės „Šachtar“ klubui prasidėjo tragiškai. Jau 3 mačo minutę Olexandras Kucheris grubiai prasižengė baudos aikštelėje ir į „Šachtar“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. O.Kucheris taip pat gavo raudoną kortelę, o paskirtą baudinį sėkmingai realizavo Thomas Mulleris.

Taigi, vos per 4 minutes „Bayern“ išsiveržė į priekį bei įgavo kiekybinę persvarą. 8 minutę aikštės šeimininkai vos neįmušė antro įvarčio, bet Arjenas Robbenas nepasiekė kamuolio. Po minutės svečiai atliko keitimą: Taisonas baigė savo pasirodymą, o į aikštę žengė Serhij Kryvcovas.

„Bayern“ toliau spaudė svečius iš Ukrainos, bet keliose akimirkose „Bayern“ žaidėjai nesėkmingai pataikė į kamuolio ir didelio pavojaus nebuvo. 15 minutę kontrataką bandė surengti „Šachtar“ ekipa, bet Jerome‘as Boatengas be didesnio vargo sustabdė savo varžovą.

19 minutę keitimą atliko ir „Bayern“ ekipa. Pepas Guardiola nusprendė į aikštę išleisti jaunąjį Sebastianą Rode, kuris pakeitė Arjeną Robbeną. Po penkių minučių arti antro mačo įvarčio buvo Robertas Lewandowskis, tačiau lenkas pataikė į dešinį vartų virpstą.

28 minutę „Šachtar“ vartininkas Andrijus Pyatovas apgynė savo vartus po stipraus Francko Ribery smūgio, bet po 6 minučių antrasis įvartis buvo įmuštas. Nors A.Pyatovas ir atrėmė R.Lewandowskį smūgį, tačiau kamuolys atšoko tiesiai Jerome‘ui Boatengui, kuris nesunkiai padidino savo komandos persvarą.

Po dviejų minučių įvartį galėjo įmušti ir T.Mulleris, tačiau šįkart puolėjas smūgiavo visai šalia virpsto. Kėlinio pabaigoje tarp ekipų kilo mažas susistumdymas, po kurio po geltoną kortelę gavo Douglasas Costa ir J.Boatengas. Taip pirmasis kėlinys ir baigėsi, daugiau pavojingų epizodų nebuvo.

Antrąjį kėlinį „Bayern“ pradėjo dar geriau ir greitai įmušė net du įvarčius. 49 minutę po puikaus Davido Alaba perdavimo pasižymėjo F.Ribery, o po trijų minučių dublį į savo asmeninę sąskaitą įsirašė T.Mulleris.

55 minutę labai arti įvarčio buvo „Šachtar“ ekipa. Luizas Adriano kamuolį pasiuntė visai šalia vartų virpsto. Tačiau tai buvo vienkartinė proga ir „Bayern“ toliau dominavo aikštėje. 63 minutę bavarai įmušė penktąjį įvartį, kai po Rafinha perdavimo puikų smūgį galva atliko gynėjas Holgeris Badstuberis.

75 minutę „Bayern“ klubas pelnė ir šeštąjį įvartį. Puolėjas R.Lewandowskis išbėgo prieš vartus ir šįkart sugebėjo nuginkluoti „Šachtar“ komandos vartininką. Rezultatyvų perdavimą atliko Bastianas Schweinsteigeris.

„Bayern“ toliau nemažino savo apsukų. 83 minutę arti „hat-tricko“ buvo T.Mulleris, tačiau šįkart jis smūgiavo šalia vartų. 87 minutę „Bayern“ pelnė septintąjį įvartį – po greitos kontratakos pasižymėjo Mario Gotze.

Per pridėtą teisėjo laiką aštunto įvarčio vos nepelnė R.Lewandowskis, bet jo smūgį atlaikė svečių vartininkas. Taip daugiau įvarčių ir nebuvo, o „Bayern“ užtikrintai žengė į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

„Bayern“ 7 – 0 „Šachtar“

(pirmas mačas: 0-0, bendras rezultatas: 7-0)