Į finalą - skirtingais keliais

2009 04 23 0:00
"Tauro" futbolininkai (juoda apranga) perlipo per kauniečių galvas ir iškopė į LFF Taurės finalą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finale gegužės 16 dieną susikaus Marijampolės "Sūduvos" ir Tauragės "Tauro" klubai.

Tai paaiškėjo po vakar vykusių atsakomųjų Taurės turnyro pusfinalio rungtynių, kuriose finalininkai nugalėjo savo oponentus iš žemesnių lygų.

"Šilutės" ekipa pirmą dvikovą Marijampolėje "Sūduvai" buvo pralaimėjusi rezultatu 0:1, tad atsakomajame mače namie tikėjosi revanšo.

Tačiau net 14 Klaipėdos "Atlanto" žaidėjų pastiprinimas neleido Šilutės komandai rimčiau pasipriešinti dabartiniams A lygos lyderiams - savo aikštėje šilutiškiai buvo sutriuškinti net 5:0.

Daug atkakliau klostėsi kita pusfinalio dvikova. Joje "Tauro" futbolininkai kelią į finalą užkirto pernykščiam taurės laimėtojui ir praėjusio sezono Lietuvos vicečempionui "Kauno" klubui, šiemet pasitraukusiam į II lygą.

Pirmasis susitikimas Kaune baigėsi taikiai - 1:1.

Vakar tauragiškių uždavinius mačo pradžioje palengvino kauniečių vartininko Sauliaus Vertelio klaida - 10 minutę už baudos aikštelės ribų jis sužaidė ranka ir buvo pašalintas iš aikštės. "Kaunui" teko "aukoti" saugą Aivarą Laurišą, vietoj kurio aikštėje pasirodė kitas vartininkas Šarūnas Kilijonas.

Turėdami kiekybinį pranašumą, šeimininkai sugebėjo jį įtvirtinti dviem įvarčiais ir po 20 metų pertraukos patekti į LFF taurės turnyro finalą.

Vieną tikslų smūgį galva atliko žaidžiantysis "Tauro" treneris Eimantas Poderis, mačo išvakarėse dėl traumos abejojęs savo galimybėmis pasirodyti aikštėje.

"Šilutė" - Marijampolės "Sūduva" 0:5 (0:2). P.Lukšys (27), A.Urbšys (44), M.Gardzijauskas (50, 52), R.Radavičius (82).

Pirmosios rungtynės - 0:1, bendras rezultatas - 0:6.

Tauragės "Tauras" - "Kaunas" 2:0 (1:0). E.Poderis (45), P.Smaryginas (61).

10 min. iš aikštės pašalintas L.Vertelis ("Kaunas").

Pirmosios rungtynės - 1:1, bendras rezultatas - 3:1.