Į finalą žengę vokiečiai pravirkdė Braziliją

2014 07 09 0:17
LaPresse/Scanpix nuotrauka

Pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse tarp Brazilijos ir Vokietijos rinktinių lijo įvarčių lietus. Didžiuliam visų brazilų liūdesiui, kamuolį iš savų vartų nuolat turėjo išiminėti būtent jų - čempionato šeimininkų - komanda. Vokiečiai sutriuškino brazilus 7:1 (5:0).

Brazilų viltys šiame mače pasiekti pergalę buvo giliai užkastos jau pirmame kėlinyje.

Puikiai rungtyniavę vokiečiai varžovų vartininką pirmąkart įstengė nuginkluoti 11 rungtynių minutę, - po Toni Krooso perdavimo iš kampinio, taikliai smūgiavo Thomas Mulleris. Po to Brazilijos rinktinės gynyba tarsi prakiuro. Antrąjį įvartį į brazilų vartus įmušė Miroslav Klose (23 min), trečiąjį ir ketvirtąjį - Toni Kroos (24 ir 26 min) ir, lyg to nebūtų pakakę pirmai rungtynių pusei, penktąjį pridėjo Sami Khedira (29 min).

Per pertrauką kiek atsigavę nuo patirto šoko Brazilijos futbolininkai bandė agresyviau žaisti prie varžovų baudos aikštelės. Tačiau stipri Vokietijos rinktinės gynyba ir kaip visuomet susižavėjimo vertas vartininko Manuelio Neuerio žaidimas niekais vertė kiekvieną brazilų iniciatyvą.

Savo ruožtu, kontraatakuodami vokiečiai vieną po kitos kūrė pavojingas situacijas brazilams, dvi iš kurių pasibaigė įvarčiais: 69 ir 79 min pasižymėjo Andre Schurrle.

Desperatiškų pastangų dėka aikštės šeimininkams rungtynių pabaigoje pavyko įmušti tik "paguodos" įvartį - 90 min sėkmė pagaliau lydėjo Oscarą.

Daugiau nei įtikinamą pergalę pasiekusi Vokietija po 12 metų pertraukos žengė į čempionato finalą. Jame vokiečiai susitiks su trečiadienį įvyksiančių antrojo pusfinalio rungtynių tarp Argentinos ir Olandijos rinktinių, nugalėtoju.

Ašaras po šiandieninės nesėkmės šluostę brazilai bandys reabilituotis kovoje dėl trečiosios vietos.