Iki istorinio žingsnio pritrūko minutės

2016 07 20 18:59
„Žalgirio“ žaidėjai jau beveik turėjo rankose kelialapį į kitą Čempionų lygos etapą. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui rezultatas 1:1 reiškė, jog Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai patenka į trečią UEFA Čempionų lygos atrankos etapą. Tačiau trys teisėjo pridėtos papildomos minutės viską apvertė aukštyn kojomis.

Trečius metus iš eilės „Žalgirio“ futbolininkams nepavyko įgyvendinti tikslo prasibrauti į Čempionų lygos trečią atrankos etapą. Visus tris sykius Lietuvos čempionai suklupo antrame Čempionų lygos etape. Užpernai mūsiškiams teko pripažinti kroatų Zagrebo „Dinamo“ pranašumą, pernai neatsilaikyta prieš švedų ekipą „Malmo“, o šiemet Vilniaus komandai kelią užstojo Kazachstano čempionė „Astana“.

Prieš savaitę Vilniuje pirmos „Žalgirio“ ir kazachų rungtynės baigėsi be įvarčių, tad trečiadienį per atsakomąją dvikovą Astanoje vilniečiai turėjo pranašumą – įmušus įvartį Lietuvos čempionams būtų pakakę bet kokių lygiųjų. Sostinės klubo treneris Valdas Dambrauskas prieš dvikovą tikino jau užuodžiantis auklėtinių įvartį. Ir jis neklydo.

Tačiau pirmasis įvartis krito į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus. Prie iš kampinio pakelto kamuolio pirmasis suskubo šeimininkų gynėjas Marinas Aničičius. Jis galva smūgiavo kamuolį, šis atsimušė į veją ir atšokęs įskriejo į dešinį viršutinį vartų kampą. „Žalgirio“ vartininkas tik spėjo pirštų galais kamuolį paliesti.

Netrukus šeimininkai sukūrė dar vieną pavojingą progą, bet puolėjo Patricko Twumasi stipriai spirtą kamuolį atmušė mūsų vartų sargas.

Per rungtynių pertrauką dvikovą komentavę kazachų futbolo specialistai neabejojo, jog žalgiriečiai antrame kėlinyje dės visas pastangas išlyginti rezultatą, nes lygiosios 1:1 tiko svečiams.

V. Dambrauskas, siekdamas paaštrinti komandos atakas, 54 min. vietoj saugo Sauliaus Mikoliūno įleido puolėją Bahrudiną Atajičių. Ir ilgai laukti neteko. 57 minutę Elivelto smūgiu iš toli nuginklavo šeimininkų vartų sargą Nenadą Eričių, taip išlygindamas rezultatą 1:1. 75 min. tašką galėjo padėti Vytautas Lukša, tačiau jo spirtas kamuolys nuriedėjo šalia virpsto. 84 min. vienas prieš kazachų vartus atsidūrė „Žalgirio“ puolėjas Andrija Kaludjerovičius, tačiau nesugebėjo pergudrauti vartininko.

Vilniaus komandos vartus šturmavę šeimininkai tikslą pasiekė jau tiksint antrai pridėtai minutei. Sumaištyje prie mūsiškių vartų kamuolį į juos koja nukreipė M. Aničičius, išplėšdamas savo ekipai bilietą į kitą etapą – 2:1. Astanos stadionas triumfavo...

Antrą Čempionų lygos atrankos etapą įveikusi „Astana“ trečiajame susitiks su su Glazgo „Celtic“ (Škotija) arba „Lincoln“ (Gibraltaras) ekipa. Pirmą šių klubų dvikovą sensacingai 1:0 laimėjo namie žaidę Gibraltaro atstovai.

Tad Kazachstano čempionai turi puikią progą antrus metus iš eilės prasibrauti į grupių varžybas. Praėjusį sezoną „Astana“ pirmą kartą klubo istorijoje žaidė Čempionų lygos grupės varžybose ir ten savo aikštėje atėmė taškų iš visų varžovų – Madrido „Atletico“ (0:0), Lisabonos „Benfica“ (2:2) bei Stambulo „Galatasaray“ (2:2).

„Žalgirio“ bandymai Čempionų lygoje

2016 m. II etapas. „Astana“ (Kazachstanas) – 0:0 ir 1:2.

2015 m. II etapas. „Malmo“ (Švedija) – 0:0 ir 0:1.

2014 m. II etapas. „Dinamo Z.“ (Kroatija) – 0:2 ir 0:2.

1999 m. I etapas. „Ararat“ (Armėnija) – 2:0 ir 3:0. II etapas. „Dinamo K.“ (Ukraina) – 0:2 ir 0:1.

1992 m. I etapas. „Eindhoven“ (Olandija) – 0:6 ir 0:2.