Ilgai laukta pergalė

2013 09 11 6:15
Pirmasis Lichtenšteino gynybą pralaužė D.Matulevičius. LETA-ELTA nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė po 11 mėnesių pertraukos pagaliau nudžiugino pergale. Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse lietuviai antradienį Marijampolėje 2:0 nugalėjo akivaizdžiai silpnesnę Lichtenšteino rinktinę.

Varžovų komandai dėl diskvalifikacijų ir traumų negalėjo padėti net keturi pagrindinės sudėties žaidėjai - Davidas Hasleris, Nicolas Hasleris, Mario Frickas ir Thomas Beckas, tad tai gerokai palengvino mūsiškių užduotį siekti pergalės.

Csaba Laszlo auklėtiniai iš karto tvirtai perėmė iniciatyvą ir įsitvirtino varžovų aikštės pusėje. Jau 18 minutę įvartį pelnė Deivydas Matulevičius. Puolėjas perėmė kamuolį iš suklupusio varžovo Yveso Oehri ir nesunkiai pelnė įvartį. 40 minutę po Edgaro Česnauskio perdavimo tiksliu smūgiu galva pasižymėjo gynėjas Tadas Kijanskas.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė atleido vadžias, o varžovai tuo pasinaudodami surezgė kelis pavojingus išpuolius ir savo įgūdžius teko pademonstruoti vartininkui Žydrūnui Karčemarskui. Vis dėlto, šeimininkai išsaugojo dviejų įvarčių persvarą ir iškovojo pergalę, nors antras kėlinys paliko gana slogų įspūdį. Lietuvos komanda pelnė du įvarčius, bet pasižymėti galėjo ir daugiau kartų - bent tris progas vėjais paleido D.Matulevičius, pasižymėti galėjo ir Mindaugas Kalonas su E.Česnauskiu.

Tai buvo 8-asis lietuvių taškas per 8 žaistas rungtynes atrankos G grupėje.

Lietuvos rinktinė: Ž.Karčemarskas, S.Mikoliūnas, T.Kijanskas, T.Mikuckis, V.Andriuškevičius, D.Česnauskis, G.Vičius, K.Ivaškevičius, E.Česnauskis (79' D.Šernas), M.Kalonas (72' M.Kuklys), D.Matulevičius (90' G.Sirgėdas).