Ilgai lauktas lenkų sugrįžimas į elitą

2016 08 25 6:00

Po 20 metų pertraukos Lenkija šį sezoną vėl turės savo atstovą futbolo Čempionų lygoje.

Į prestižinį turnyrą pavyko prasibrauti Lenkijos čempionei – Varšuvos komandai „Legia“. Ankstesnis lenkų klubas, žaidęs Čempionų lygoje, buvo Lodzės „Widziew“. Tai nutiko 1996 metų rudenį.

Lemiamame Čempionų lygos atrankos etape „Legios“ futbolininkai nelengvai eliminavo Airijos čempionus Dublino „Dundalk“.

Po pergalės (2:0) svečiuose namie Varšuvos futbolininkai pirmieji praleido įvartį – 19 min. įspūdingu smūgiu nestabdant kamuolio pasižymėjo Robbie Bensonas. O kai 67 min. iš aikštės buvo pašalintas „Legios“ žaidėjas Adamas Hloušekas, lenkų liko mažuma.

Dar vienas „Dundalk“ įvartis būtų lėmęs pratęsimą, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką Varšuvos ekipa surengė rezultatyvią kontrataką, kurią tiksliu smūgiu baigė ir rezultatą išlygino Michalas Kucharczykas – 1:1. Jis pripažintas geriausiu šių rungtynių žaidėju.

„Jaučiuosi nuostabiai. Tai yra geriausia akimirka mano karjeroje, – po rungtynių kalbėjo 25 metų M. Kucharczykas. – Smagu žinoti, kad pagaliau susidursime su geriausiais klubais Europoje. Net nežinau, prieš kurią komandą norėtume kovoti. Šiame turnyre visi galingi.“

Varšuvos klubą treniruoja 44 metų Kosovo futbolo specialistas Besnikas Hasi. „Legios“ vairą jis perėmė vos prieš porą mėnesių, kai iš komandos pasitraukė ją iki Lenkijos čempionų titulo atvedęs rusas Stanislavas Čerčesovas.

„Grupės varžybų etape žaisime su didingais klubais nuostabiuose stadionuose. Jie bus pranašesni, nes turi dešimtimis milijonų didesnius biudžetus. Tačiau mes būsime pasirengę šiems iššūkiams“, – tvirtino B. Hasi.

Ši Varšuvos ekipos pergalė sutapo su gražiu jubiliejumi. Šiemet klubas „Legia“ mini savo 100 metų gyvavimo sukaktį.

Pirmą ir vienintelį kartą „Legia“ Čempionų lygoje žaidė 1995–1996 metų sezoną. Tuomet Lenkijos čempionai pasiekė ketvirtfinalį, o jame pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ komandai iš Graikijos.

Po trejų metų pertraukos Čempionų lygoje žais Glazgo „Celtic“ (Škotija), po dvejų – Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija) klubai. „Celtic“ 5:2 ir 0:2 eliminavo Beer Ševos „Hapoel“ (Izraelis), o „Ludogorec“ 2:0 ir 2:2 – Plzeno komandą „Viktoria“ (Čekija).

„Porto“ (Portugalija) klubas 1:1 ir 3:0 pranoko „Romos“ (Italija) komandą, o „Monaco“ (Prancūzija) du kartus – 2:1 ir 1:0 įveikė „Villarreal“ (Ispanija) ekipą.

Vakar paaiškėjo kiti penki Čempionų lygos dalyviai, o grupės varžybų burtai bus traukiami šį vakarą.