Iš futbolo rinktinės laukta daugiau

2007 09 14 0:00
Dvyliktą įvartį pelnęs rinktinės kapitonas T.Danilevičius pasivijo Antaną Lingį, kuriam nuo 1935 metų priklauso rezultatyvumo rekordas.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos futbolininkai Kaune 2:1 įveikė Farerų salų rinktinę, tačiau iš komandos tikėtasi kur kas įspūdingesnės pergalės, o svarbiausia - geresnio žaidimo.

2008 metų Europos čempionato atrankos turnyro B grupėje lietuviai laimėjo trečią kartą ir, surinkę 10 taškų, įsitvirtino penktojoje lentelės pozicijoje. Grupės lyderiais tapo škotai, kurie išvykoje sensacingai 1:0 įveikė prancūzus. Šie dėl tokios nesėkmės iš pirmosios vietos smuktelėjo į trečiąją. Į antrąją pakilo ir savo pozicijas sustiprino pasaulio čempionai italai, Kijeve 2:1 nugalėję ukrainiečius.

Kitą mačą mūsų šalies reprezentantai spalio 17-ąją žais Nante su pasaulio vicečempionais prancūzais. Iš "Euro 2008" atrankos ciklo namie liko tik vienerios rungtynės - lapkričio 17 dieną su Ukrainos komanda.

Greitas įvartis nepadėjo

Edgaras Jankauskas (8-ą min.) žaisdamas rinktinėje pelnė savo dešimtą įvartį, o Tomas Danilevičius (52-ą min.) - dvyliktą. Nacionalinės ekipos kapitonas T.Danilevičius pasivijo Antaną Lingį, kuriam nuo 1935 metų priklauso rezultatyvumo rekordas.

Abu kartus "nuginkluoti" Farerų salų vartininką komandos draugams padėjo aktyviai žaidusio Audriaus Kšanavičiaus perdavimai. Jis mačą pradėjo iš vidurio saugo pozicijos, o vėliau rungtyniavo kairiajame krašte. Greitas įvartis, atrodo, pernelyg nuramino mūsų futbolininkus. Po kelių greitų varžovų atakų paaiškėjo, kad komandos gynyba braška.

Dėl raktikaulio lūžio šis atrankos ciklas jau baigtas Mariui Stankevičiui, o Tomas Žvirgždauskas trečiadienio rungtynes turėjo praleisti dėl dviejų įspėjimų. M.Stankevičių dešiniojo gynėjo pozicijoje pakeitė Kęstutis Ivaškevičius, o T.Žvirgždauską gynybos viduryje - Vidas Alunderis. Tačiau buvo matyti, jog jie neprilygsta pagrindinės sudėties žaidėjams - rinktinės gynyba atrodė skylėta. Vartininkas Žydrūnas Karčemarskas tris kartus gelbėjo komandą nuo įvarčių.

Situacija komplikavosi, kai 30-ą minutę teko pakeisti du krašto saugus iš Edinburgo "Hearts" - Saulių Mikoliūną ir Deividą Česnauskį. Jie žaidė dar nevisiškai išsigydę traumas. Beje, "Hearts" savininkas Vladimiras Romanovas stebėti rungtynių buvo atsivežęs šio škotų klubo, stovyklavusio Palangoje, trenerius.

Dėl priverstinių keitimų rinktinės treneriams teko pergrupuoti žaidėjus aikštėje. Iki pirmo kėlinio pabaigos komandos žaidimas atrodė padrikas, tačiau antrojo pradžioje lietuviai, įmušę dar vieną įvartį, tvirtai perėmė iniciatyvą ir ne kartą turėjo progą padidinti persvarą. Deja, mačo pabaigoje mūsiškiai rungtyniavo pernelyg pasyviai ir už tai sumokėjo praleistu įvarčiu. Jau per teisėjo pridėtą laiką Deividas Šemberas aikštės viduryje prarado kamuolį, o aktyviausias svečių žaidėjas Rogvi Jacobsenas technišku smūgiu jį permetė per Ž.Karčemarską, kuris buvo šiek tiek per toli išėjęs iš vartų.

Rungtynių rezultatai

LIETUVA - FARERŲ SALOS 2:1 (1:0)

Įvarčiai: 1:0 Jankauskas (8), 2:0 Danilevičius (52), 2:1 R.Jacobsenas (90+3).

Lietuva: Karčemarskas, Ivaškevičius, Skerla, Alunderis, Klimavičius, D.Česnauskis (Kalonas, 30), Šemberas, Kšanavičius, Mikoliūnas (Velička, 30), Danilevičius, Jankauskas (Kučys, 85).

Įspėtas: Kučys (90).

UKRAINA - ITALIJA 1:2 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Di Natale (40), 1:1 Ševčenka (72), 1:2 Di Natale (77).

Algimantas LIUBINSKAS (Lietuva)

"Dvi ankstyvos futbolininkų traumos sujaukė visą mūsų žaidimo planą. Antra vertus, reikia pasinaudoti sukurtomis progomis. Rinktinei stinga puolėjų. E.Jankauskas, kaip kadaise Arvydas Sabonis, išėjo žaisti šlubčiodamas, bet įrodė, ką gali. Turime problemų dėl gynėjų. Pamatėme, kad futbolininkams, kurie pakeitė praėjusiose rungtynėse su škotais "sulūžusį" M.Stankevičių ir diskvalifikuotą T.Žvirgždauską, dar toli iki šių pagrindinės sudėties gynėjų. Į rinktinę kviesime atsigaunantį Igną Dedurą iš Maskvos "Spartak".

Jogvanas Martinas OLSENAS (Farerų salos)

"Per pirmą kėlinį žaidimas buvo lygus, tačiau po pertraukos išryškėjo lietuvių pranašumas. Varžovai galėjo įmušti daugiau įvarčių."