Iš Latvijos – vėl su pralaimėjimu

2016 06 03 6:00
Lietuvos rinktinė (kairėje - Egidijus Vaitkūnas) Latvijoje ir vėl patyrė pralaimėjimą. Sauliaus Čirbos/LFF.lt nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė Liepojoje 1:2 pralaimėjo Latvijos komandai ir komplikavo savo galimybes po šešerių metų pertraukos iškovoti Baltijos taurę.

Latvijos rinktinė lietuviams ir toliau tebėra itin neparanki varžovė. Per pastaruosius 8 metus abi komandos susitiko 7 kartus, o mūsiškiams nugalėti pavyko tik kartą – 2013-ųjų rudenį Vilniuje (2:0). Laimėti varžovų teritorijoje Lietuvos futbolininkams nesiseka nuo pat 1998-ųjų.

Taip pralaimėti ne gėda

„Mums šis pralaimėjimas – vienas skaudžiausių. Nepamenu, kada rinktinė taip gerai būtų žaidusi pirmą kėlinį. Laikėmės žaidimo plano, pavyko viskas, išskyrus progų realizavimą. Bet futbole kartais įvarčius muša ne ta komanda, kuri žaidžia geriau“, – apgailestavo Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Treneriui pritarė ir rinktinės gynėjas Linas Klimavičius: „Labai skaudu pralaimėti sukūrus tiek progų ir dominavimą aikštėje. Turėjome sužaisti bent lygiosiomis.“

Pirmame kėlinyje lietuviai turėjo realių galimybių įsiveržti į priekį. Tačiau Vykintas Slivka pataikė į skersinį, o Arvydas Novikovas – į virpstą.

Antrame kėlinyje Latvijos futbolininkai surezgė dvi rezultatyvias kontratakas ir po lietuvių gynėjų klaidų pelnė du įvarčius. 50 min. pasižymėjo Arturas Zjuzinis, 70 min. – Artiomas Rudnevas. Abu kartus mūsiškiai leido varžovams pasiųsti kamuolį į vartus vos iš kelių metrų atstumo.

Likus žaisti 7 minutes Fiodoras Černychas tolimu smūgiu sumažino atsilikimą, bet išplėšti bent lygiųjų Lietuvos rinktinė nespėjo.

„Buvome geresnė komanda ir pirmame kėlinyje tiesiog „valgėme“ varžovus. Tačiau taip pralaimėti ne gėda. Jei taip žaisime visada, bus labai gerai“, – sakė F. Černychas, rinktinėje per 25 rungtynes jau įmušęs 5 įvarčius.

Latvijos rinktinės treneris Marianas Paharis pripažino lietuvių dominavimą pirmame kėlinyje, bet tvirtino, kad jo komanda po pertraukos atrodė pranašesnė.

„Lietuvos žaidimas man patiko. Tai gera komanda, prieš ją sunku žaisti. Ji turi greitų ir techniškų žaidėjų, o Luką Spalvį ir Arvydą Novikovą galima laikyti futbolo žvaigždėmis. Esu labai patenkintas šia pergale, nes pirmame kėlinyje varžovai atrodė geriau. Bet po pertraukos iniciatyvą turėjome mes“, – kalbėjo M. Paharis.

Šansai – minimalūs

Po pergalės prieš lietuvius Latvijos rinktinė tapo favorite laimėti Baltijos taurę trečią kartą iš eilės. Rytoj Taline per rungtynes su Estija latviams pakaks lygiųjų.

O Estijos futbolininkų pergalė 1 arba 2 įvarčių skirtumu į pirmąją vietą pakeltų Lietuvos komandą.

„Pasirodymas Baltijos taurės varžybose paliko dvejopą įspūdį. Esu tikras, kad buvome verti daugiau, nei pasiekėme. Per ankstesnes rungtynes su Rumunija ir Rusija mums sunkiai sekėsi kurti progas įvarčiams pasiekti. Dabar progų turėjome pakankamai, tik įmušti nesisekė. Žaidimas mane džiugina, teigiamų akimirkų buvo daugiau nei neigiamų“, – vertino E. Jankauskas.

Vyks į Krokuvą

Po rungtynių Liepojoje Lietuvos futbolininkai neišsiskirstė ir ruošiasi dar vienam kontroliniam testui. Pirmadienį E. Jankausko komanda Krokuvoje susitiks su Lenkijos nacionaline ekipa, kuri rengiasi kitą savaitę Prancūzijoje prasidėsiančiam Europos futbolo čempionatui.

Trečiadienį lenkai Gdanske žaidė su Olandijos rinktine ir pralaimėjo jai 1:2. Vienintelį įvartį šeimininkams 60 min. pelnė Arturas Jedrzejczykas.

Dvikova su lietuviais lenkams bus paskutinė repeticija prieš Europos pirmenybes. Jose Lenkija kovos C grupėje su Vokietijos, Ukrainos ir Šiaurės Airijos komandomis.

Per 10 tarpusavio dvikovų istoriją lietuviams laimėti pavyko 2 kartus, lenkams – 5, dar trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Pastarąjį kartą komandos susitiko 2014-ųjų birželį Gdanske. Tuomet Lietuvos rinktinė pirmavo po Luko Spalvio įvarčio, bet varžovai atsakė Arkadiuszo Miliko bei Roberto Lewandowskio tiksliais smūgiais ir nugalėjo rezultatu 2:1.

„Lietuvos rinktinė silpnesnė už Olandiją. Todėl galėsime daug eksperimentuoti, daugiau dėmesio skirsime atakoms ir puolimo deriniams“, – sakė Lenkijos rinktinės saugas Kamilis Grosickis.

Latvija – Lietuva 2:1 (0:0). Liepoja, 2300 žiūrovų. Teisėjas – Roomeris Tarajevas (Estija). Įvarčiai – Arturas Zjuzinis (50), Artiomas Rudnevas (70); Fedoras Černychas (83).

Lietuvos rinktinė: E. Šetkus, V. Slavickas, E. Girdvainis, L. Klimavičius, E. Vaitkūnas, M. Kuklys, D. Norvilas (79 min. V. Lukša), V. Slivka (56 min. N. Valskis), A. Novikovas, F. Černychas, L. Spalvis.

Kiti rezultatai: Ispanija – Pietų Korėja 6:1, Rusija – Čekija 1:2, Norvegija – Islandija 3:2, Belgija – Suomija 1:1, Lenkija – Olandija 1:2, Austrija – Malta 2:1, Airija – Baltarusija 1:2, Švedija – Slovėnija 0:0, Prancūzija – Kamerūnas 3:2.