Iš rankų išsprūdusi pergalė

2016 09 06 6:00
Šiuo smūgiu Vykintas Slivka pelnė antrąjį rungtynių įvartį. Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Lietuvos futbolininkai 2018 metų pasaulio čempionato atrankos varžybų ciklą pradėjo apmaudžiomis lygiosiomis 2:2 su Slovėnijos rinktine.

Per dvikovą Vilniuje Lietuvos rinktinė pirmavo rezultatu 2:0, bet antrame kėlinyje praleido du įvarčius ir rungtynes baigė lygiosiomis.

„Įrodėme, kad Lietuva gali ir moka žaisti futbolą, – optimizmo neprarado vartininkas Ernestas Šetkus. – Manau, kad esame teisingame kelyje ir ateityje sieksime dar geresnių rezultatų.“

Du įvarčiai per 3 minutes

Rungtynės prasidėjo svečiams turint iniciatyvą. Slovėnai užvaldė aikštės vidurį, tačiau lietuviai atsakydavo pavojingomis kontratakomis. Arti tikslo buvo Mantas Kuklys ir Fiodoras Černychas. Bet jų smūgius atrėmė praėjusio sezono UEFA Čempionų lygos finalininkas vartininkas Janas Oblakas iš Madrido klubo „Atletico“. Vis dėlto J. Oblakas buvo bejėgis sužaidus pusę valandos, kai kamuolį iš savo ginamų vartų traukė du kartus.

32 min. rinktinės kapitonas iš Lenkijos klubo Balstogės „Jagiellonia“ F. Černychas prasiveržė arčiau vartų ir stipriu smūgiu iš daugiau nei 20 metrų pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Nespėjus slovėnams atsitokėti, 34 min. „iššovė“ Vykintas Slivka. Olandijos klubui „Den Bosch“ atstovaujantis saugas įsiveržė į baudos aikštelę ir nuginklavo J. Oblaką – 2:0.

„Iš pradžių ketinau atlikti perdavimą, bet nusprendžiau smūgiuoti. Viskas pavyko puikiai“, – po rungtynių pasakojo V. Slivka.

Per kelias minutes praleidę du įvarčius Slovėnijos futbolininkai sutriko ir akivaizdžiai ėmė laukti pirmo kėlinio pabaigos. Lyjant lietui, šeimininkai pertraukos metu aikštę paliko turėdami dviejų įvarčių pranašumą.

Fiodoras Černychas sekmadienį tolimu smūgiu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį.Alino Ožič nuotrauka

Lemtinga ataka

Antrame kėlinyje Slovėnijos rinktinės treneris Srečko Katanecas rizikavo ir į aikštę įleido du puolėjus – Josipą Ilčičių ir Milivoje Novakovičių.

Pajėgas puolime sustiprinę slovėnai užgulė lietuvių vartus. Šie atsakydavo kontratakomis ir kelis sykius galėjo padidinti pranašumą. Arti tikslo buvo Nerijus Valskis, bet „Trakų“ puolėjas iš patogios situacijos nepataikė į vartus.

Tačiau ilgą laiką besigynusiems Lietuvos futbolininkams nepakako jėgų išsaugoti pergalingą rezultatą.

77 min. tiksliu smūgiu galva po kampinio rezultatą sušvelnino Rene Krhinas.

Laikrodžiui skaičiuojant 93 minutę E. Šetkų tiksliu smūgiu galva nuginklavo ir rezultatą išlygino Boštjanas Cesaras. Netrukus nuaidėjo rungtynių pabaigą skelbiantis teisėjo švilpukas.

„Keistokas įvartis. Atrodė, kad varžovas bandė atlikti perdavimą, bet smūgiavo į vartus, – lemtingą epizodą prisiminė E. Šetkus. – Pirmavome, tikėjomės pergalės, o nuotaikos lyg pralaimėjus.“

„Turėjome progų sėkmingai kontratakuoti. Jei būtume įmušę antrame kėlinyje – rungtynių likimas būtų buvęs nuspręstas, – prisiminė F. Černychas. – Norėjome laimėti, todėl esame nusiminę.“

Vyks į Škotiją

Kitas pasaulio čempionato atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais po mėnesio. Edgaro Jankausko auklėtiniai spalio 8-ąją Glazge susitiks su Škotijos rinktine.

F atrankos grupės varžybas škotai pradėjo solidžia pergale – išvykoje 5:1 jie sutriuškino Maltos komandą. Net tris įvarčius nugalėtojams pelnė Anglijos klubo „Hull City“ saugas Robertas Snodgrassas. Maltos ekipoje rungtynes baigė tik devyni žaidėjai – 59 min. iš aikštės buvo išvarytas Jonathanas Caruana, 90 min. – Luke'as Gambinas.

Per kitas F grupės rungtynes Anglijos rinktinė išplėšė dramatišką pergalę – svečiuose 1:0 pranoko Slovakijos komandą. Pergalingą įvartį anglams Adamas Lallana pelnė jau penktą pridėto laiko minutę. Nuo 57 min. slovakai rungtyniavo ne visos sudėties, nes už antrą geltonąją kortelę iš aikštės buvo pašalintas Martinas Škrtelis.

Rungtynės Slovakijoje tapo oficialiu debiutu naujajam Anglijos rinktinės treneriui Samui Allardyce'ui. Po Europos čempionato šiose pareigose jis pakeitė Roy Hodgsoną. Dar prieš rungtynes Trnavoje S. Allardyce'as prasitarė, kad jį tenkintų ir lygiosios, bet anglams pavyko išplėšti tris taškus.

Pasaulio čempionato atrankos varžybose Europos zonoje varžosi 54 rinktinės, suskirstytos į 9 grupes. Tiesioginius bilietus į planetos pirmenybes Rusijoje gaus tik grupių nugalėtojai. 8 iš 9 antrąsias vietas užėmusių komandų kovos atkrintamosiose varžybose.