Įsibėgėję "Šiauliai" nurungė ir "Trakus"

2014 10 24 20:57

Spalio 24 dieną Šiauliuose savo pajėgumą tarpusavyje paskutinį kartą šiame sezone išbandė „Šiaulių“ ir „Trakų“ ekipos.  Spaudžiant rudenininam šaltukui komandos susikibo kaip reikiant.

Ne vieną kartą tesiėjas stabdė žaidimą dėl pražangų, žaidėjai reguliariai išvysdavo ir geltonas korteles. Visgi kietoje kovoje savo pranašumą įrodyti pavyko "Šiaulių" klubui. Pelnę tris įvarčius ir praleidę vieną "Šiauliai" iškovojo 11 - tą pergalę čempionate.

Startinė „Šiaulių“ sudėtis:

Edgaras Mikšėnas, Justas Raziūnas, Vytas Gašpuitis, Tamirlan Kozubaev, Valdemar Borovskij, Edvinas Jasaitis (K), Jevgenij Moroz, Stjepan Babič, Mindaugas Strauka, Titas Vitukynas, Niko Tokič.

Jau trečią rungtynių minutę į žaidimą įsijungė jaunasis „Šiaulių“ vartininkas E. Mikšėnas. Tik jo pastangomis pavyko išvengti greito įvarčio, kuomet į vartus smūgiavo R. Solomin.

Reikėjo beveik dešimties minučių, kol „Šiauliai“ surezgė pavojingesnį atsaką. Po pakelto baudos smūgio šansą pasižymėti galva turėjo N. Tokič, deja puolėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Kėliniui įpusėjus komandos toliau aiškinosi santykius aikštės viduryje ir priartėti prie vartų vieni kitiems neleido. Pavojingiausi epizodai kildavo nebent po tolimų smūgių ar retų kamuolio pakėlimų į baudos aikštelę.

27 min „Trakai“ turėjo daugiau nei šimtaprocentinę progą pelnyti pirmąjį įvartį. Po grubios V. Gašpuičio klaidos perduodant kamuolį ties savo baudos aikštele, vienas prieš vartus iššoko D. Koub. Šiauliečių laimei kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

Neįmuši tu – įmuša tau. 34 minutę pasitvirtino auksinė futbolo taisyklė. Po idealaus T. Vitukyno perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartus iššoko M. Strauka. Pastarajam neliko nieko kito kaip tik pasiųsti kamuolį į vartus. 1:0 „Šiauliai“ priekyje.

Kėliniui artėjant į pabaigą „Trakai“ sukūrė dar vieną progą išlyginti rezultatą. Atakos smaigalyje vėl atsidūrė aktyviai rungtyniavęs D. Koub.

Vos prasidėjus antram kėliniui „Šiauliai“ užsidirbo baudinį. Po aukšto perdavimo į baudos aikštelę smūgiu galva pasižymėjo, prieš tai kelis kartus itin arti įvarčio buvęs, D. Koub. 1:1.

54 min. labai pavojingai smūgiavo kitas „Trakų“ žaidėjas D. Miceika. Po jo smūgio iš maždaug 20 metrų, kamuolys sukosi link vartų. Laimei šiek tiek pritrūko ir kamuolys praskriejo šalia vartų.

Futbolo taisyklė neįmuši tu – įmuš tau suveikė ir šį kartą. Jau kitą ataką „Šiauliai“ surezgė greitą spurtą ir po S. Babič perdavimo itin stipriu ir tiksliu smūgiu pažeme, į apatinį vartų kampą, kamuolį iš maždaug 17 metrų pasiuntė T. Vitukynas.

62 min. „Šiauliai“ sukūrė dar vieną pavojingą epizodą. Po M. Straukos perdavimo į baudos aikštelę pirmas prie kamuolio suskubo E. Jasaitis. Saugo smūgį į vartus atrėmė gynėjas, tačiau tai padarė ranka ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį. Prie kamuolio stojęs rezultatyviausias A lygos žaidėjas N. Tokič ir šį kartą buvo užtikrintas ir nesunkiai realizavo 11m. baudinį. 3:1 „Šiauliai“ priekyje.

72 min. dar vieną progą turėjo N. Tokič,deja puolėjui atlikti kokybišką smūgį paskutinę sekundę sutrukdė „Trakų“ gynėjai ir taip išvengė dar didesnių nemalonumų.

75 min. jau „Trakai“ atsakė pavojingu smūgiu iš baudinio. Čia jau savo meistriškumą pademonstravo kelis sykius iki tol ne itin užtikrintai sužaidęs E. Mikšėnas. Vartininkas pirštų galais „ištraukė“ itin tiksliai į vartų devyniukę siųstą kamuolį ir išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio.

Per likusį laiką "Trakai" mėgino šturmuoti "Šiaulių" gynybos bastionus, tačiau tai darė nesėkmingai. Rungtynes rezultatu 3:1 laimėjo aikštės šeimininkai.