Islandijos vikingai įplaukė į aštuntfinalį

2016 06 22 22:47
Sipa/Scanpix nuotrauka

Europos futbolo čempionato trečiojo turo rungtynės E grupėje baigėsi istorine Islandijos rinktinės pergale. Grupės etape taip ir nepralaimėjusi Islandija 2:1 (1:0) įveikė Austrijos rinktinę.

Pergalingą įvartį islandai pelnė per 4 teisėjo pridėto laiko minutę. Tokiu būdu islandai ne tik išsiuntė austrus namo, bet ir nustūmė į trečią vietą grupės favoritus portugalus. Ir patys sau parengė aštuntfinalio šventę – susitikimą su futbolo išradėjais anglais.

STANDARTAI. Jau pačioje rungtynių pradžioje islandai pykštelėjo į austrų vartų konstrukciją, bet įvartį įmušė po standartinio kamuolio įmetimo iš užribio. Visi Europos čempionate žino, kad Islandijos rinktinė pavojingiausia standartinių padėčių metu. Visgi, austrai nežinojo, kad islandų kapitonas Aronas Gunnarssonas gali švystelėti kamuolį iš užribio tiesiai į baudos aikštelę. 18 min. toks derinys Islandijai sutvėrė įvartį. A.Gunnarssonas švystelėjo, Kari Arnasonas pakovojo dėl kamuolio, o Jonas Dadi Bodvarssonas ramiai ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus. Islandija viena koja atsidūrė Europos čempionato aštuntfinalyje.

ATSAKYMAS. Tiesa, ilgą laiką atrodė, kad Islandija į aštuntfinalį žengs iš trečios vietos. Prie to prisidėjo ir Austrijos futbolininkai, nenorėję susitaikyti su nesėkme. Po įmušto įvarčio islandai atsitraukė prie savo vartų, o austrai ėmėsi gerinti kamuolio kontrolės (63 proc.) ir smūgių į vartus (iš viso 27, 6 į vartų plotą)statistiką. 37 min. Austrijos rinktinės gynėjas Aleksandras Dragičevičius turėjo progą pagerinti ir įvarčių statistiką, bet nerealizavo 11 m baudinio. Vis dėlto, net ir po tokio akibrokšto austrai rankų nenuleido. Antrame kėlinyje austrų atakos darėsi vis pavojingesnės. Kurį laiką savo vartus gelbėjo Hannes Haldorssonas, vartininkui gerai talkino ir ne vieną (o visus 8) austrų smūgį kūnais blokavę gynėjai. Bet galiausiai išmušė austrų valanda. 60 min. Alessandro Shopfas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu rezultatą išlygino. Pirmasis austrų įvartis čempionate sugrąžino jiems viltį prasivežti ir į kitą varžybų etapą.

APGULTIS. Bet tam austrams reikėjo dar vieno įvarčio. Smūgiai pylėsi į islandų vartus kaip iš gausybės rago, bet savo baudos aikštelės prieigose susibūrę islandai atsilaikė. Antro kėlinio pabaigoje visi Islandijos rinktinės žaidėjai įsikūrė savo baudos aikštelėje ir ištvermingai atmušinėjo varžovų išpuolius. O kai į puolimą metėsi net ir Austrijos rinktinės vartininkas Robertas Almeras islandai parodė, kad moka ne tik gintis. Baigiantis teisėjo pridėtam laikui trys Islandijos futbolininkai atsidūrė prieš austrų vartus ir po keitimo aikštėje pasirodęs Arnoras Ingvi Traustasonas užbaigė austrų agoniją. O visą Islandiją pasiuntė į pergalingą euforiją.

DĖLIONĖ. Pirmą pergalę Europos čempionate iškovoję islandai savo žygį pratęs atkrintamosiose varžybose. Surinkę 5 taškus jie užėmė antrą vietą F grupėje, tik dėl geresnio įvarčių santykio į priekį praleidę Vengrijos ekipą. Trečioje vietoje liko 3 taškus surinkusi Portugalija. Austrija su 1 tašku keliauna namo. Aštuntfinalyje islandam teks susipažinti su Anglijos rinktine. Vengrija žais su antra E grupės komanda, o trečią vietą užėmusi Portugalija egzaminuos Vokietiją arba Kroatiją.

STATISTIKA

Islandija – Austrija 2:1 (1:0)

Paryžius, „Stade de France“

Teisėjas: Szymon Marciniak (Lenkija)

Įvarčiai: 18 min. Jon Dadi Bodvarsson, 90+4 min. Arnor Ingvi Traustason; 60 min. Alessandro Shopf.