Ispanija išsikapstė

2009 06 29 0:00
Afrikiečio T.Masilelos (kairėje) ir ispano D.Villa kova dėl kamuolio.

FIFA Konfederacijų futbolo taurės turnyre Pietų Afrikos Respublikoje Europos čempionė Ispanijos rinktinė iškovojo trečiąją vietą.

Mažojo finalo rungtynėse ispanai vakar tik po pratęsimo 3:2 palaužė turnyro šeimininkų PAR rinktinę.

Tai bent kiek sumažino Europos čempionų kartėlį, kurį jie patyrė turnyro pusfinalyje sensacingai 0:2 pralaimėję JAV rinktinei.

"Nors ir gavome smūgį, mes nusiteikę kovingai. Trokštame nugalėti PAR ir turnyrą baigti pergalingai",- po pralaimėjimo amerikiečiams tvirtino Ispanijos rinktinės puolėjas Fernando Torresas.

Tačiau, nepaisant gražių norų ir ryžto, ispanams per rungtynes su PAR kilo daug problemų. Savų žiūrovų palaikomi afrikiečiai nė neketino pasiduoti.

Antrojo kėlinio viduryje (73 min.) šeimininkai po Katlegos Mphelos įvarčio išsiveržė į priekį. Ispanijos rinktinė parodė charakterį ir likus žaisti vos porą minučių vieną po kito du įvarčius įmušė Danielis Guiza. Tačiau afrikiečiai kovėsi iki pabaigos ir jau per teisėjo pridėtą laiką K.Mphela tiksliu baudos smūgiu pelnė antrąjį savo įvartį, išlygindamas rezultatą - 2:2.

Per pratęsimą dominavo ispanai. 107 min. jie uždirbo baudos smūgį, kurį realizavo Xabi Alonso.

Europos čempionai išlaikė trapią persvarą ir užėmė trečiąją vietą. Konfederacijų taurės turnyro finale vakar vėlų vakarą kovojo JAV ir Brazilijos rinktinės.

Ispanija - PAR 3:2 (0:0) po pratęsimo. Rustenburgas. Teisėjas - Matthew Breeze (Australija). Įvarčiai - Danielis Guiza (88 ir 89), Xabi Alonso (107); Katlego Mphela (73, 90).