Ispanija nepagailėjo Taičio rinktinės - 10:0

2013 06 21 8:20

Ketvirtadienio vakarą toliau tęsėsi FIFA Konfederacijų taurės turnyras – aukščiausiai reitinguota Ispanijos rinktinė priėme žemiausią poziciją šiame čempionate užimančią Taičio rinktinę. Mačas pasibaigė lengva ispanų pergale 10-0. Kitose grupės rungtynėse Urugvajaus ekipa įveikė Nigeriją rezultatu 2-1.

Pasaulio ir Europos čempionai jau nuo pirmų mačo minučių dominavo aikštėje ir buvo tik laiko klausimas, kada jie įmuš pirmą įvartį. Ir jau 6 minutę Fernando Torresas atidarė savo ir komandos sąskaitą, po to, kai jis iš krašto tiksliai nuginklavo varžovų vartininką.

Kitas įvartis krito tik 31 minutę – Davidas Villa suklaidinęs kelis gynėjus, gražiai surado tarpą kamuoliui atiduoti ir Davidas Silva tuo puikiai pasinaudojo, įmušdamas antrą įvartį.

Ir tai toli gražu nebuvo pabaiga pirmajame kėlinyje – 33 minutę F.Torresas pridėjo savo antrą įvartį, kai liko neuždengtas gynėjų ir lengvai įveikė vartininką. Kėlinį užbaigė dar vienas „La Roja“ įvartis, kai po D.Silvos įžvalgaus perdavimo, pasižymėjo D.Villa.

Antrajame kėlinyje Okeanijos čempionai palūžo visiškai – F.Torresas įmušė dar du įvarčius, D.Villa į savo sąskaitą taip pat įsirašė du įvarčius, o dar po įvartį prisidėjo Juanas Mata bei D.Silva. Mačas pasibaigė rezultatu 10-0. Tai antra didžiausia Taičio rinktinės nesėkmė visoje istorijoje, jie „pakartojo“ savo nesėkmingą rezultatą prieš Naująją Zelandiją 2004 metais.

66‘ [8 – 0] Juan Mata

78‘ Fernando Torres (neįmuštas 11 m. baudinys)

78‘ [9 – 0] Fernando Torres

89‘ [10 – 0] David Silva

Konfederacijų taurės B grupės rungtynėse Urugvajaus rinktinė 2:1 (1:1) įveikė Nigerijos komandą ir beveik užsitikrino bilietą į pusfinalį, nes nors dabar pietų amerikiečiai ir afrikiečiai turi po vienodai taškų (po 3), paskutiniame ture urugvajiečių lauks mačas su Taičiu, o Nigerijos atstovų - su pasaulio čempione Ispanija.

Urugvajaus pergalę nulėmė puikus jubiliejines, 100-ąsias, rungtynes už rinktinę žaidusio Diego Forlano pasirodymas: paskutiniuose 12-oje susitikimų įvarčių nemušęs puolėjas šį kartą ne tik pasižymėjo pats, bet ir atliko rezultatyvų perdavimą. Būtent po jo 19 min. įvartį iš arti pelnė Diego Lugano - 1:0.

Vis dėlto 37 min. Nigerijos futbolininkams pavyko rezultatą išlyginti, kai taiklus buvo Londono „Chelsea“ klubo saugo Johno Obi Mikelio smūgis - 1:1. Tačiau antrojo kėlinio pradžioje, 51 min., greitos kontratakos metu stipriu šūviu į artimą viršutinį vartų kampą savo įvartį pagaliau pelnė D. Forlanas - 2:1.

Nepaisant to, kad iki dvikovos pabaigos dar buvo likę pakankamai daug laiko, ir Nigerijos vyrų spaudimo, jiems rezultato išlyginti nebepasisekė. Be to, 70 min. Edisonas Cavani galėjo įtvirtinti saviškių pergalę, bet iššokęs vienas prieš varžovų vartininką, smūgiavo per aukštai.