Išsprūdusi pergalė

2013 06 12 6:00
L.Spalvis (dešinėje) tampa U-21 rinktinės lyderiu. Valdo Knyzelio (LFF) nuotrauka

Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinei pritrūko kelių akimirkų, kad iškovotų antrąją pergalę Europos čempionato atrankos I grupės varžybose.

Praėjusią savaitę namie 2:1 palaužusi San Mariną, Lietuvos U-21 rinktinė vakar Oulu mieste susitiko su Suomijos futbolininkais. Armino Narbekovo auklėtiniai pirmieji praleido įvartį, po to buvo persvėrę rezultatą, tačiau paskutinėmis dvikovos minutėmis paleido pergalę iš rankų. Rungtynės baigėsi taikiai - 2:2.

Rungtynės mūsiškiams prasidėjo nesėkmingai. Jau 14 minutę Helsinkio HJK priklausantis aštuoniolikmetis puolėjas Joelas Pohjanpalo nuginklavo Tomą Švedkauską. Pirmame kėlinyje suomiai turėjo iniciatyvą, bet rezultatas liko nepakitęs.

Po pertraukos lietuviams pavyko perimti iniciatyvą ir persverti rezultatą po dviejų aštuoniolikmečio Luka Spalvio įvarčių. Danijos klubui "Aalborg" priklausantis lietuvis pasižymėjo 53 ir 70 minutėmis. L.Spalvis įmušė ir praėjusiose rungtynėse į San Marino vartus.

Deja, Lietuvos rinktinei išsaugoti pergalingo rezultato nepavyko. Paskutinę rungtynių minutę įvartį pelnė gynėjas Patrickas O'Shaughnessy iš Mylykoskio MYPA klubo.

Per šias rungtynes geltonomis kortelėmis buvo nubausti lietuvių gynėjai Arnas Ribokas ir Vilmantas Bagdanavičius.

Kitas atrankos rungtynes Lietuvos jaunimas žais rugpjūčio 14 dieną svečiuose su San Marino rinktine. Rugsėjį į Lietuvą atvyks suomiai, spalį mūsiškių laukia išvykos į Vlesą ir Angliją, o lapkritį - į Moldovą.

Lietuvos rinktinės sudėtis: T.Švedkauskas, A.Vilkaitis (46' V.Bagdanavičius), E.Girdvainis, R.Pilotas, M.Beneta, D.Norvilas, A.Ribokas, M.Dapkus, O.Verbickas (69' J.Vilavičius), E.Veliulis, L.Spalvis (86' S.Stankevičius).