Italai keliauja namo

2014 06 24 21:11
Neapgalvotai prasižengęs Claudio Marchisio (dešinėje) vakar paliko Italijos komandą kautis mažumoje. Reuters/Scanpix nuotrauka

1934, 1938, 1982 ir 2006 m. pasaulio futbolo čempionė Italijos rinktinė šiose pirmenybėse nuo šiol bus tik žiūrovų vaidmenyje.

Vakar paskutinėse D grupės rungtynėse su Urugvajumi Italijos komandai pakako taško, bet dabartiniai Europos vicečempionai pralaimėjo rezultatu 0:1.

Italus tenkino lygiosios, todėl jiems nereikėjo aklai atakuoti. Europiečių treneris Cesare Prandelli prieš rungtynes žadėjo, jog nepaisant palankios padėties, jo komanda nesirengia žaisti gynybinio futbolo. Italai ir nežaidė bjauraus "Catenaccio" (prieš 20-30 metų klestėjusio uždaro, gynybinio stiliaus futbolo), tačiau jie pasižymėjo drausme ir tvarka aikštėje. Pirmame kėlinyje urugvajiečiai surengė vos vieną pavojingą išpuolį, bet vartininkas Gianluigi Buffonas buvo savo vietoje ir atrėmė Luiso Suarezo bei Nicolaso Lodeiro smūgius.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nekito. Italai dominavo ir siekė sau palankaus rezultato. Tačiau situacija pasikeitė, kai 59 minutę Claudio Marchisio koja įspyrė varžovui Egidio Arevalo į kelį ir buvo pašalintas iš aikštės. Urugvajiečiai palaipsniui perėmė iniciatyvą ir 81 minutę sudavė lemiamą smūgį - tuomet po kampinio galva įmušė Diego Godinas. Paskutinėmis minutėmis italai desperatiškai metėsi atakuoti, bet išplėšti trokštamų lygiųjų jiems nepavyko.

Per kitas D grupės rungtynes Anglija ir Kosta Rika sužaidė lygiosiomis 0:0. Šis rezultatas nieko nebelėmė, nes Kosta Rikos rinktinė jau anksčiau buvo užsitikrinusi vietą aštuntfinalyje, o Anglija - ankstyvą kelionę namo. Todėl anglų treneris Roy'us Hodgsonas nusprendė paeksperimentuoti. Palyginus su ankstesnėmis rungtynėmis prieš Urugvajų, vakar į aikštę startinėje sudėtyje jis įleido net devynis naujus žaidėjus.

Anglijai šis pasaulio čempionatas prasčiausias nuo 1958-ųjų varžybų Švedijoje. Tuomet futbolo tėvynės atstovai namo taip pat išvyko po pirmojo etapo.

Didžiosios Britanijos kavinėms ir barams tokia futbolininkų nesėkmė atsiliepė skaudžiai. Dauguma užeigų savininkų prieš čempionatą atnaujino savo interjerą ir nupirko naujus televizorius. Buvo manoma, kad Anglijos rinktinei patekus į aštuntfinalį, kavinių ir barų savininkai gaus 175 mln. svarų pelno. Tačiau po nesėkmės Brazilijoje pelnas liko tik svajose.

"Praėjusią savaitę telefonai kaito nuo skambučių - žmonės užsisakinėjo staliukus stebėti rungtynes. O prieš rungtynes su Kosta Riko nebeliko jokio susidomėjimo", - prisipažino vieno baro Londone šeimininkas Chris Bownas.

Italija - Urugvajus 0:1 (0:0). Natalis, 39 706 žiūrovai. Teisėjas - M. Rodriguezas (Meksika). Įvartis - D. Godinas (81). Pašalintas - C. Marchisio (Italija, 59 min.).

Kosta Rika - Anglija 0:0. Belo Horizontė, 57 823 žiūrovai. Teisėjas - D. Haimoudi (Alžyras).