Italai nubaudė belgus

2016 06 14 0:02

Italijos nacionalinė futbolo rinktinė patvirtino, kad į Europos čempionatą atvyko ne poilsiauti. Pirmose E grupės rungtynėse italai 2:0 (1:0) įveikė po 16 metų pertraukos į Senojo žemyno pirmenybes sugrįžusius Belgijos futbolininkus.

Beje, paskutinį kartą Europos čempionate belgai ir italai matėsi 2000 m. Tada pergalę taip pat 2:0 iškovojo italai. Galiausiai jie pasiekė finalą, o šeimininkų teisėmis čempionate žaidę belgai pasirodymą baigė grupėje.

PAGARBA. Į Liono stadioną susirinkę abiejų rinktinių gerbėjai dar prieš rungtynes demonstravo, kad atėjo žiūrėti futbolo ir palaikyti savo komandas, o ne ieškoti nemalonumų. Pabrėžtinai mandagūs sirgaliai kultūringai išklausė nacionalinius himnus, o belgai plojimais akomponavo italams. Sąžiningo žaidimo ribų neperžengė ir futbolininkai. Nors šiose rungtynėse netrūko ir kietesnių pražangų, bet abi komandos išsaugojo abipusią pagarbą.

UŽTIKRINTAI. 157 rungtynes Italijos rinktinėje žaidęs vartininkas Gianluigi Buffonas pirmame kėlinyje daug darbo nereikėjo. Rimčiau paplušėti legendinį 38 metų vartininką privertė tik smagų tolimą šūvį paleidęs Radja Naingollanas. Tačiau antrame kėlinyje G.Buffonas įrodė, kad metų našta jo neslegia. Jis atrėmė tolimą Edeno Hazardo smūgį, ramiai rinkosi į baudos aikštelę siunčiamus aukštus kamuolius ir užtikrintai vadovavo komandos gynybiniams veiksmams. Savo kapitonu atsakingai rūpinosi ir patys italai, neleidę įsismaginti techniškiems Belgijos rinktinės puolėjams.

SPRAGA. Ypatingų rūpesčių pirmame kėlinyje neturėjo ir Belgijos rinktinės vartininkas Thibaut Courtois. Tačiau 32 min. žybtelėjęs itališkas žaibas užklupo nepasiruošusį ne tik vartininką, bet ir gynėjus. Idealus Daniele De Rossi“o perdavimas iš aikštės gilumos užklupo belgus nepasirengusiu, o Emanuele Giacherrini vienu lietimus sustabdė kamuolį, o antru pasiuntė jį į vartus. Pajutę kraujos skonį italai surengė dar kelias pavojingas atakas ir tik per Graciano Pelle atlaidumą neįmušė antrojo įvarčio. Antrame kėlinyje T.Courtois daugiau laiko praleido stebėdamas savo komandos draugų veiksmus kitoje aikštės pusėje.

SPAUDIMAS. Antrame kėlinyje belgai visais įmanomais būdais mėgino išjudinti italų gynybinius įtvirtinimus. Kėlinio viduryje jie prispaudė varžovus prie vartų, bet italai nepanikavo, ramiai gynėsi, savo kūnais dengė prieigas prie vartų ir kantriai laukė. Bene geriausią progą pramušti itališką gynybą 53 min.turėjo Belgijos rinktinės puolėjas Romelas Lukaku. Bet išbėgęs vienas prieš vartus puolėjas pasiuntė kamuolį greta virpsto. Nors antrame kėlinyje belgai daug laiko praleido Italijos aikštės pusėje, bet išspausti iš to apčiuopiamos naudos nesugebėjo. O italai jau per teisėjo pridėtą laiką surengė kontrataką, kurią galingu šūviu užbaigė antrą rungtynių įvartį įmušęs G.Pelle.

STATISTIKA. Belgijos futbolininkai ilgiau kontroliavo kamuolį (55 proc. laiko), dažniaus smūgiavo (18 smūgių prieš 10), tačiau kokybės atžvilgiu pranašesni buvo italai. Net 6 jų smūgiai skriejo į vartų plotą, tuo metu Belgijos futbolininkai tik 2 kartus patikrino G.Buffono budrumą. Belgijos futbolininkai atliko 523 perdavimus (76 proc. tikslumu) ir iš viso nubėgo 107,9 km. Italai atliko 393 perdavimus (73 proc. tikslumu), bei nubėgo 119,6 km.

Belgija – Italija 0:2 (0:1)