Italai suskaldė Europos čempionų viltis

2016 06 27 20:53

Centrinėse aštuntfinalio rungtynėse Italija po įtemptos kovos rezultatu : privertė pasiduoti dabartinius Europos čempionus ispanus. Pergalę užtikrino 33-ią minutę Giorgio Chiellini ir 90-ą minutę Graziano Pelle pelnyti įvarčiai. Italai stipriai pradėjo rungtynes ir pirmoje susitikimo dalyje atrodė žymiai geriau. Antrąjame kėlinyje Ispanija spaudė italus, tačiau pasižymėti taip ir nesugebėjo.

Lietus. Rungtynių eigai didelę įtaką turėjo tai, jog susitikimo pradžioje smarkiai lijo. Šlapia veja vertė žaidėjus slidinėti, padidino rungtynių tempą, nes atšokęs kamuolys įgaudavo didesnį pagreitį. Lietus net privertė žiūrovus, sėdinčius pirmosiose eilėse, atsistoti ir nueiti toliau nuo aikštės, kur yra stogas.

Pradžia. Italijos rinktinė bandė išnaudoti netikėtumo faktorių ir nuo pat pirmų minučių intensyviai spaudė ispanus. Italai kūrė vieną ataką po kitos, taip parodydami, jog nebijo oponentų žvaigždyno. Tokia taktika tikrai nustebino Ispaniją, kuri atrodė sutrikusi ir gynėsi neužtikrintai. Europos čempionus ne kartą gelbėjo puikiai sužaidęs vartininkas Davidas De Gea.

Pribrendęs įvartis. Italai pelnytai pirmieji įmušė įvartį. Pusvalandį ispanus spaudę žaidėjai pasižymėjo 33-ią minutę. Baudos smūgį iš maždaug 17-os metrų atliko Ederis, tačiau kamuolį atmušė D.De Gea. Tiesa, kamuolys nukrito prieš pat vartus, o pirmasis prie jo prišokęs Emanuele Giaccherinis atliko perdavimą Giorgio Chiellini ir šis vos iš kelių metrų sušaudė Ispanijos rinktinės vartininką.

Kerštas. Italija pagaliau atsirevanšavo Ispanijai už pažeminimą Europos futbolo čempionato finale 2012-ais metais. Tuomet italai neturėjo jokių šansų ir kapituliavo net 4:0. Panašu, jog kartų kaitą geriau pergyveno Azzuri ir po ketverių metų pertraukos sugebėjo atsikeršyti už skaudų pralaimėjimą. Revanšas yra dar saldesnis, nes ispanai eliminuoti jau aštuntfinalyje.

Italija – Ispanija : (2:0)

Giorgio Chiellini 33min., Graziano Pelle 90min. (Italija).

Geltonos kortelės – M.De Sciglio 24min. Graziano Pelle 54min., Thiago Motta 89min. (Italija), Nolito 41min., Sergio Busquetsas 89min. (Ispanija).