Italija ir Brazilija iškopė į Konfederacijų taurės pusfinalį

2013 06 20 10:24
S.Giovinco - pergalę užtikrinusio įvarčio autorius. Reuters/Scanpix nuotrauka

Italija iškovojo stulbinančią pergalę prieš Japonijos rinktinę, o brazilai iškovojo užtikrintą pergalę prieš meksikiečius.

Brazilijoje vykstančiame Konfederacijų taurės turnyre paaiškėjo dvi pusfinalio dalyvės. Jomis tapo antrąsias pergales iškovojusios Brazilijos ir Italijos rinktinės.

Ypač dramatiškai klostėsi italų rungtynės. Europos vicečempionai pirmojo kėlinio viduryje atsiliko 0:2, o fantastiškai atakavę japonai galėjo įgyti ir didesnę persvarą.

Tai supykdė italus, kurie perėmė iniciatyvą. Pradėję kurti progas italai netruko apversti mačo aukštyn kojomis (3:2), bet japonai nepasidavė (3:3).

Lygiosios būtų išsaugojusios teorinius šansus japonams patekti į pusfinalį, tačiau juos pačioje mačo pabaigoje sudaužė Sebastianas Giovinco, įmušęs pergalingą įvartį.

Italija 4 – 3 Japonija

20‘ [0 – 1] K.Honda (iš 11 m baudinio)

33‘ [0 – 2] S.Kagawa

41‘ [1 – 2] D.De Rossi

50‘ [2 – 2] A.Uchida

52‘ [3 – 2] M.Balotelli (iš 11 m baudinio)

69‘ [3 – 3] S.Okazaki

86‘ [4 – 3] S.Giovinco

Pirmojoje kėlinio dalyje brazilai dominavo aikštėje ir tai greitai virto įvarčiu. Jau 9 minutę Neymaras pasinaudojo po gražaus komandos draugo perdavimo nuo varžovo galvos atsimušusiu kamuoliu ir ore vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Visgi, vėliau šeimininkai vadelės iš savo rankų paleido ir leido įsižaisti meksikiečiams. Hiramas Mieras pabandė laimę iš toli, tačiau smūgis skriejo vos pro šalį, o Gerardo Floreso bandymas buvo blokuotas varžovų gynėjų.

Antrajame kėlinyje savų šansų turėjo tiek Brazilija, tiek Meksika – nedaug trūko Hulkui, kurio smūgis skriejo šiek tiek šalia virpsto. Vėliau pavojingus reidus rengė meksikiečiai, kurie siekė žūtbūt bent išlyginti rezultatą, tačiau dažnai vartininkas Julio Cesaras sužaisdavo tiesiog nepriekaištingai.

Brazilams pavyko apsiginti, o rungtynių pabaigoje „Selecao“ įtvirtino savo pergalę. Visą mačą žibėjęs Neymaras fantastiškai įveikė du gynėjus ir atidavė perdavimą Jo, kuriam pavyko lengvai užbaigti ataką.

Tai buvo jau antroji brazilų pergalė, kuri praktiškai užtikrino jiems vietą kitame etape.

Tuo tarpu antrą pralaimėjimą patyrusi Meksika savo pasirodymą griečiausiai baigs jau po grupių etapo, nebent Japonija vėliau vyksiančiame mače netikėtai nugalėtų Italiją.

Brazilija 2 – 0 Meksika

9‘ [1 – 0] Neymar

90‘ [2 – 0] Jo