Italijos rinktinė po baudinių serijos palaužė Urugvajų

2013 06 30 22:20

Sekmadienio vakarą Salvadoro mieste Brazilijoje buvo žaidžiamas mažasis Konfederacijų taurės finalas – jame susitiko Urugvajaus ir Italijos rinktinės. Rungtynių nugalėtojams išaiškinti prireikė ne tik 120 minučių, bet ir vienuolikos metrų baudinių, kur stipresni pasirodė italai, triumfuodami rezultatu 3-2.

Pirmajame kėlinyje kur kas geriau atrodė Europos vicečempionai: jie dažniau rengė pavojingas atakas prie varžovų vartų, puikaus šanso neišnaudojo Antonio Candreva, kurio smūgis buvo labai nesėkmingas.

Italų geras žaidimas pasiteisino – 24 minutę po standartinės situacijos kamuolio nepavyko atmušti Fernando Muslerai ir Davide‘as Astori užbaigė ataką tiksliu smūgiu į tuščius vartus.

Vėliau suaktyvėjo ir Urugvajaus veiksmai puolant varžovų vartus: Diego Forlanas, Edinsonas Cavani ir Maxi Pereira atliko smūgius į vartus, tačiau ten sėkmingai dirbo „Azzurri“ gynyba. Taip pirmasis kėlinys ir baigėsi.

Antrajame kėlinyje urugvajiečiai bandė pasiekti greitą įvartį kėlinio pradžioje, tačiau tai pavyko padaryti šiek tiek vėliau – 58 minutę po puikaus Walterio Gargano perdavimo, E.Cavani tiksliu smūgiu į tolimąjį kampą išlygino rezultatą.

Visgi, Italija sugebėjo ir vėl išsiveržti į priekį, po to, kai 73 minutę Alessandro Diamanti meistrišku baudos smūgiu nustelbė vartininką F.Muslerą.

Bet atrodo, jog ilgam šiam rezultatui nebuvo lemta laikytis. 78 minutę E.Cavani padvigubino tiek savo,tiek komandos įvarčių sąskaitą, kai galingu baudos smūgiu įveikė Gianluigi Buffoną.

Abiems ekipoms nepavyko persverti rezultatą į savo naudą, tad buvo žaidžiamas pratęsimas. Čia žaidimas buvo kur kas pasyvesnis, tačiau rinktinės efektingai sugebėjo apsiginti atitinkamose situacijose. Rungtynės pasiekė apogėjų, kai buvo mušami vienuolikos metrų baudiniai.

Čia po puikaus G.Buffono žaidimo, kuris atrėmė net tris varžovų smūgius, italai triumfavo rezultatu 3-2. Priminsime, kad pastarieji pusfinalio rungtynėse po baudinių serijos 7-6 nusileido Ispanijos rinktinei.

Italija 2 – 2 Urugvajus

(po vienuolikos metrų baudinių – 3-2)

24‘ [1 – 0] Davide Astori

58‘ [1 – 1] Edinson Cavani

73‘ [2 – 1] Alessandro Diamanti

78‘ [2 – 2] Edinson Cavani