J. Kloppas: vis tik futbolas yra gražus žaidimas

2016 04 15 8:16
Jurgenas Kloppas. AFP/Scanpix nuotrauka

Jurgenas Kloppas su „Liverpool“ Europos lygos ketvirtfinalyje eliminavo buvusią savo komandą Dortmundo „Borussia“.

Ir padarė tai nepaprastu būdu. „Liverpool“ žaidėjai savo stadione pademonstravo neįtikėtiną kovingumą ir užsispyrimą, du kartus panaikino dviejų įvarčių atsilikimą ir septynių įvarčių fiestoje triumfavo 4:3. Pirmosios rungtynės Dortmunde baigėsi lygiosiomis 1:1.

Dėl šio pralaimėjimo vokiečiai gali kaltinti tik patys save. Ankstyvi Henriko Mchitarijano bei Pierre'o-Emericko Aubameyango įvarčiai sužaidus vos 10 minučių leido jiems pirmauti 2:0. Antro kėlinio pradžioje 'Borussia“ buvo priekyje 3:1 ir kontroliavo situaciją. Tačiau Philippe'ui Coutinho sušvelninus rezultatą, o Mamadou Skaho išlyginus, Dortmundo komanda pakriko. Paskutinėmis minutėmis „Borussia“ tik atsimušinėjo, bet atsilaikyti nepavyko – 90 min. Dejanas Lovrenas smūgiu galva išplėšė šeimininkams neįtikėtiną pergalę.

„Liverpool“ futbolininkus po šios pergalės užplūdo emocijos. D.Lovrenas mano, kad tai geriausios futbolo rungtynės per pastaruosius 2–3 metus, o Divockas Origi tvirtino, kad apie šią kovą jis pasakos savo vaikams ir anūkams.

Po rungtynių sunku buvo susikaupti ir J.Kloppui: „Man sunku paaiškinti, kas nutiko šį nuostabų vakarą. Dabar galiu pasakyti, kad vis tik futbolas yra gražus žaidimas. Pamatėme nuostabiąją jo pusę.“

Thomas Tuchelis, treniruojantis „Borussia“ komandą, taip pat negalėjo paaiškinti, kas nutiko. Tačiau Th.Tuchelis rado jėgų pasveikinti varžovus. „Turime susitaikyti su tokia baigtimi, išlikti garbingais ir pasveikinti „Liverpool“. Priimkime šią nesėkmę kaip čempionai“, – kalbėjo jis.

„Liverpool“ išlieka favoritu laimėti Europos lygą. Savo varžovus pusfinalyje jie sužinos penktadienio popietę. Triumfas Europos lygoje J.Kloppo komandai atvertų duris į Čempionų lygą. Tai padaryti Anglijos čempionate „raudoniesiems“ būtų sudėtinga: „Premier“ lygoje jie nuo 4 vietoje esančio „Man City“ atsilieka 9 taškais, ir nors turi rungtynes atsargoje, iki sezono pabaigos belikę 6 turai.

Dar viena drama užfiksuota „Sevilla“ ir Bilbao „Athletic“ mače. „Sevilla“ išvykoje buvo laimėjusi 2:1, bet namie pralaimėjo tokiu pačiu rezultatu. Nepaisant abipusių atakų, pratęsime įvarčių nebuvo pelnyta ir viskas sprendėsi 11 m baudinių serijoje. Čia nepasisekė „Athletic“ žaidėjui Benatui – jo smūgį sugavo vartininkas Davidas Soria. „Sevilla“ futbolininkai smūgiavo be klaidų, triumfavo 5:4 ir toliau gins pernai iškovotą Europos lygos nugalėtojų titulą.

Donecko „Šachtar“ bei „Villarreal“ klubai pusfinalį pasiekė lengviau ir neeikvodami nervų.

„Liverpool“ – „Borussia“ 4:3 (1:1). I rungtynės – 1:1.

5' H.Mchitarijanas 0:1

9' P.E.Aubameyangas 0:2

48' D.Origi 1:2

57' M.Reusas 1:3

66' Ph.Coutinho 2:3

78' M.Sakho 3:3

90' D.Lovrenas 4:3

„Sevilla“ – Bilbao „Athletic“ 1:2 (0:0). I rungtynės – 2:1. 11 m baudiniai 5:4

57' A.Adurizas 0:1

59' K.Gameiro 1:1

80' R.Garcia 1:2

Donecko „Šachtar“ – „Braga“ 4:0 (2:0). I rungtynės – 2:1.

25' D.Srna (iš 11 m) 1:0

43' R.Ferreira (į savo vartus) 2:0

50' V.Kovalenko 3:0

74' R.Ferreira (į savo vartus) 4:0

Prahos „Sparta“ – „Villarreal“ 2:4 (0:3). I rungtynės – 1:2.

5' C.Bakambu 0:1

43' S.Castillejo 0:2

45' D.Lafata (į savo vartus) 0:3

49' C.Bakambu 0:4

65' B.Dockalas 1:4

71' L.Krejci 2:4