Jaunieji belgai didina greitį

2014 07 02 19:41
Pagrindinio rungtynių laiko belgams (kairėje - Kevinas Mirallasas) nepakako, kad įveiktų vartininko Timo Howardo gynybą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Nors pasaulio čempionato aštuntfinalio barjerą įveikė visų grupių nugalėtojai, net penkiose iš aštuonių dvikovų prireikė pratęsimo.

Nugalėtojui nustatyti pagrindinio rungtynių laiko nepakako ir paskutinėje aštuntfinalio kovoje tarp Belgijos ir JAV rinktinių. Geriau rungtyniavę belgai šventė pergalę 2:1. Į planetos pirmenybių ketvirtfinalį jie žengė po 28 metų pertraukos.

Gynybos sekretorius

Per rungtynes Belgijos futbolininkai atrodė aiškiai pranašesni už varžovus, bet niekaip negalėjo pramušti puikiai žaidžiančio JAV ekipos vartininko Timo Howardo. Aštuntfinalis belgams vos nevirto tragedija - baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui idealią progą įmušti turėjo amerikietis Chrisas Wondolowskis, tačiau iš arti jis smūgiavo virš vartų.

Pirmame pratęsimo kėlinyje belgai savo pranašumą galiausiai įrodė Kevino De Bruyne'o ir Romelu Lukaku įvarčiais. Bet švęsti buvo per anksti - amerikiečių į kovą mestas 19-metis Julianas Greenas vos prisilietęs prie kamuolio pelnė įvartį ir atgaivino intrigą. Paskutinės pratęsimo minutės Salvadoro miesto arenoje buvo audringos, tačiau Belgija atsilaikė ir šventė pergalę 2:1.

"Po tokio pralaimėjimo galiu didžiuotis savo komanda. Vaikinai kovojo ir nepasidavė, žaidė ties galimybių riba. Mūsų gerbėjai turėjo likti patenkinti. Po rungtynių komandai pasakiau, kad namo vykstame aukštai galvas iškėlę", - sakė JAV rinktinę treniruojantis vokietis Jurgenas Klinsmannas. Jis teigė, kad mintyse jau ėmė dėlioti pasirengimo 2018-ųjų pasaulio čempionatui planą.

Šios rungtynės tapo dar vieno puikaus vartininko pasirodymu. 35 metų amerikietis T. Howardas atrėmė net 16 varžovų smūgių - daugiausia pasaulio čempionatų istorijoje per vienas rungtynes nuo 1966-ųjų, mat tais metais pradėta skaičiuoti tokia statistika.

J. Klinsmannas savo vartininko žaidimą pavadino fenomenaliu, o amerikiečių aistruoliai internete T. Howardą juokais pakrikštijo naujuoju JAV gynybos sekretoriumi.

"Kartais puikaus pasirodymo nepakanka tikslui pasiekti. Pralaimėjimas skaudina, bet turime nukelti skrybėles prieš belgus. Jie žaidė nuostabiai", - pripažino T. Howardas.

Užčiaupė kritikus

Belgijos rinktinės treneris Marcas Wilmotsas pasirodė turįs gerą nuojautą. Šiame čempionate iš šešių belgų įvarčių net keturis pelnė žaidėjai, aikštėje pasirodę po keitimo. Per dvikovą su amerikiečiais "superatsarginio" futbolininko vaidmenį atliko R. Lukaku.

Buvęs Anglijos rinktinės gynėjas Rio Ferdinandas teigė, kad šioje dvikovoje belgai pagaliau parodė tikrąją savo galią: "Dabar jau rimtai galime kalbėti apie Belgijos rinktinę kaip apie rimtą grėsmę. Ji turi puikų trenerį, gebantį atlikti naudingus keitimus ir pasukti rungtynes sau tinkama linkme."

"Turėjome nepalyginti daugiau progų ir nusipelnėme pergalės, nors po varžovų įvarčio išsigandome, - sakė M. Wilmotsas. - Manau, kad kritikai nuo šiol nebebambės, kad nesugebame žaisti gražaus futbolo."

Belgijos ekipos treneris prisiminė ir tą epizodą, kai įvarčio vos neįmušė Ch. Wondolowskis. "Žiūrovams tai buvo puikus spektaklis. Tačiau savo žaidėjams pasakiau, kad daugiau nieko panašaus nenoriu matyti. Nes tai kenkia mano širdžiai", - sakė jis.

Šeštadienį ketvirtfinalyje Belgija mes iššūkį Argentinos rinktinei. "Šiuo metu mūsų šalis gali švęsti, o mes pradedame rengtis būsimai kovai", - teigė M. Wilmotsas.

Belgija - JAV 2:1 (0:0) po pratęsimo. Salvadoras, 51 227 žiūrovai. Teisėjas - D. Haimoudi (Alžyras). Įvarčiai - K. De Bruyne (93), R. Lukaku (105); J. Greenas (107). Įspėti - V. Kompany (Belgija); G. Cameronas (JAV).