Jaunimą pakirto nuovargis

2014 01 30 6:00
Su varžovu kovoja R.Gedminas (dešinėje). com-cup.com nuotrauka

Sankt Peterburge vykstančiame Sandraugos taurės turnyre Lietuvos jaunimo iki 21 metų futbolo rinktinė kovos dėl 5-8 vietų.

Vakar varžybų ketvirtfinalyje olimpinio čempiono Armino Narbekovo treniruojami lietuviai neatsilaikė prieš Ukrainos jaunimą - 1:4. Grupės varžybose lietuviai 0:3 pralaimėjo Rusijos ir 0:2 Sankt Peterburgo regiono rinktinėms, bet 1:0 pranoko Moldovą.

Rungtynės su ukrainiečiais mūsiškiams prasidėjo puikiai. 10 minutę po komandos draugo perdavimo Panevėžio "Ekrano" futbolininkas Tomas Salamanavičius nestabdydamas kamuolio nukreipė jį į vartus.

Bet Lietuvos komanda pirmavo ne ilgai. 25 minutę po baudos smūgio rezultatą išlygino Vitalijus Prindeta, 28 minutę varžovus į priekį išvedė Valdelnas Jurčenka, o 30 minutę po prasiveržimo kairiuoju kraštu trečiąjį komandos įvartį įmušė Andrejus Totovickis.

Nesėkmės persekiojo ir po pertraukos. 47 minutę tikslą pasiekė tolimas Leonido Akulinino smūgis ir Ukraina pirmavo jau 4:1. Netrukus trenerių sprendimu lietuvių vartininkas Ignas Plūkas vietą aikštėje užleido 17-mečiui Edvinui Gertmonui. Šiam pavyko nepraleisti daugiau įvarčių.

"Ukrainos komanda pademonstravo gražų, aukšto lygio futbolą. Tikriausiai nesuklysiu pasakęs, kad ši rinktinė žais turnyro finale. Apie savo komandą galiu pasakyti tik vieną: esame pavargę. Kitaip negaliu paaiškinti trijų praleistų įvarčių pirmame kėlinyje vos per 6 minučių atkarpą", - sakė A.Narbekovas.

Nors treneris rungtynių metu pakeitė vartininką, jo nebuvo linkęs kaltinti: "Nė dėl vieno praleisto įvarčio neturiu priekaištų I.Plūkui. Tiesiog rezultatui tapus 1:4 buvo aišku, kad neišvengsime pralaimėjimo. Nutariau patausoti žaidėjo nervus ir suteikti žaidimo praktikos jaunajam E.Gertmonui."

Sankt Peterburge Lietuvos jauniesiems futbolininkams kol kas labiausiai stinga drausmės. Dėl raudonųjų kortelių rungtynes su Rusija baigė vos 9, su Moldova - 10 žaidėjų.

"Ne visos raudonos kortelės gautos už grubų žaidimą. Būta pašalinimų už ginčus su teisėjais. Vaikinai yra pakankamai suaugę, kad suprastų, kuo gresia savikontrolės praradimas", - teigė A.Narbekovas.

Šiandien rungtynėse dėl 5-8 vietos Lietuvos futbolininkai žais su Latvijos rinktine.