Jaunimas gavo karčios patirties

2013 07 21 8:02
Erlendo Bartulio nuotraukos

Europos jaunių iki 19 metų futbolo čempionatas Lietuvos rinktinei prasidėjo apmaudžia nesėkme. Antano Vingilio auklėtiniai pirmosiose A grupės rungtynėse pralaimėjo Olandijai 2:3.

Rungtynių pradžioje žiūrovus ant kojų sukėlė Lukas Spalvis, suklaidinęs kelis varžovus ir įsiveržęs į baudos aikštelę. Bet lietuvio smūgį atrėmė varžovų vartininkas Mickey van der Hartas.

Netrukus šeimininkai praleido įvartį. Po perdavimo iš krašto nestipriu smūgiu pasižymėjo Anassas Achahbaras iš Roterdamo "Feyenoord" klubo. Lietuvių vartininkas Tomas Švedkauskas ne kartą gelbėjo savo komandą, tačiau 29 minutę ir jis buvo bejėgis prieš dar vieną A.Achahbaro smūgį.

Kėlinio pabaigoje olandai nurmo ir buvo už tai nubausti - po kampinio Lukas Artimavičius smūgiu galva sušvelnino rezultatą - 1:2.

Antrame kėlinyje toliau dominavo olandai. Tačiau itin pavojingų progų varžovai nesukūrė, dažniausiai raičiojo kamuolį aikštės viduryje. Lietuviams kantriai teko laukti savojo šanso. Ir jis atėjo 83 minutę. Gratas Sirgedas individualiu prasiveržimu suklaidino kelis varžovus ir pelnė puikų įvartį. Atrodė, kad lietuviams pavyks išplėšti lygiąsiais. Teisėjas pridėjo keturias papildomo laiko minutes, bet tiksint paskutinėms sekundėms, po kampinio Rai'us Vloetas iš "Eindhoven" komandos išplėšė savo komandai dramatišką pergalę 3:2.

Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį 18.30 val. taip pat Kaune su Ispanija.

Lietuva: T.Švedkauskas, L.Čerkauskas (20' R.Baravykas), J.Aleksandravičius, L.Artimavičius, D.Petrauskas, D.Petravičius (84' J.Januševskis), S.Stankevičius, V.Slivka, L.Narbutas, L.Spalvis (61' G.Sirgedas), D.Kazlauskas.