Jaunimas kapstosi lentelės dugne

2015 11 19 6:00
Antano Vingilio treniruojami lietuviai pagerinti savo turnyrinę padėtį galės tik kitais metais. Alinos Ožič nuotrauka

Artimiausia Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės pamaina – jaunimo iki 21 metų (U-21) komanda nesėkmingai rungtyniauja 2017 metų Europos čempionato atrankos varžybose.

2-osios atrankos grupės turnyre Antano Vingilio treniruojami lietuviai per 7 rungtynes surinko tik 3 taškus ir užima paskutinę, 6-ąją vietą.

Atrankos varžybas Lietuvos jaunimas pradėjo 5 pralaimėjimų serija, jos metu nepelnė nė vieno įvarčio. Bandant pagerinti padėtį, į pastarąsias namų rungtynes su Airija buvo pakviesti šeši futbolininkai, jau ragavę žaidimo nacionalinėje rinktinėje skonio. Pastiprinimas davė naudos – praėjusią savaitę Lietuvos U-21 rinktinė Vilniuje 3:1 palaužė bendraamžius iš Airijos.

Tačiau antradienį lietuviai patyrė dar vieną nesėkmę – išvykoje 0:2 pralaimėjo Italijos rinktinei.

Abu įvarčius šeimininkai tolimais smūgiais pelnė pirmame kėlinyje. Jau 2 min. pasižymėjo Domenico Berrardi, rungtyniaujantis Serie A klube „Sassuolo“. 24 min. rezultatą padvigubino „Torino“ komandos saugas Marco Benassi.

Italijos jaunimo rinktinės treneris Luigi Di Biagio gyrė D. Berrardi ir M. Benassi įvarčius sakydamas, kad tai buvo techniškai puikiai atlikti smūgiai.

Antrame kėlinyje lietuvius ne kartą gelbėjo vartininkas Edvinas Gertmonas. Iš viso per šias rungtynes jis atrėmė 7 varžovų smūgius. Lietuvos ekipa į varžovų vartų plotą pataikė tik sykį.

„Galėjome laimėti ir didesne įvarčių persvara, bet lietuviai atsitraukė atgal ir kibiai gynėsi. Tačiau esu patenkintas rungtynėmis“, – sakė L. Di Biagio.

Per kitas 2 atrankos grupės rungtynes Slovėnijos jaunimas namie 2:0 įveikė serbus.

Šiame atrankos cikle Lietuvos komandai liko trejos rungtynės namie su Andoros, Italijos ir Slovėnijos komandomis. Visos jos bus sužaistos kitų metų rudenį.