Jurgenas Kloppas savo lenktynių dar nebaigė

2016 04 30 6:00
"Liverpool" treneris Jurgenas Kloppas (kairėje) nemano, kad jo oponentas iš "Villarreal" klubo Marcelino Toralis jau gali švęsti pergalę. AFP/Scanpix nuotrauka

UEFA Europos lygos favoritu laikomas „Liverpool“ futbolo klubas iš Anglijos pirmąją pusfinalio kovą Ispanijoje apmaudžiai pralaimėjo.

„Liverpool“ futbolininkai svečiuose paskutinėmis rungtynių sekundėmis 0:1 nusileido „Villarreal“ ekipai.

Ši dvikova vyko ramiai, abi komandos labiausiai rūpinosi savo vartų saugumu, vengė praleisti įvartį. Atrodė, ji baigsis nulinėmis lygiosiomis, bet tiksint 92 minutei Ispanijos klubas pradžiugino 22 tūkst. savo gerbėjų.

Liverpulio ekipos gynėjai poziciškai suklydo spęsdami varžovams dirbtinės nuošalės spąstus ir be priežiūros paliktas Adrianas Lopezas pasiuntė kamuolį į neginamus vartus (1:0). Tokia rungtynių Viljarealyje atomazga reiškia, kad Liverpulyje šeimininkams reikės pergalės dviejų įvarčių skirtumu. Tačiau kovingasis „Liverpool“ treneris iš Vokietijos Jurgenas Kloppas ginklų sudėti nežada.

„Kai pamačiau triumfuojančius varžovus, pamaniau: atsiprašau ponai, bet lenktynės dar nebaigtos. Mūsų laukia 90 minučių kova. Mes žinome, kokie esame stiprūs savo stadione. Ten bus visai kitokios rungtynės“, – žadėjo J. Kloppas.

Kitos pusfinalio rungtynės Lvove tarp Donecko „Šachtar“ (Ukraina) ir „Sevillos“ (Ispanija) klubų baigėsi lygiosiomis – 2:2. Jau 6 min. Vitolo išvedė savo ekipą į priekį. Tačiau „Šachtar“ dar pirmame kėlinyje po Marloso (23 min.) ir Taraso Stepanenkos (36 min.) įvarčių sugebėjo persverti rezultatą. Vis dėlto „Sevilla“ išsigelbėjo – 82 min. lygiąsias ispanams išplėšė 11 m baudinį įmušęs Kevinas Gameiro.

Rungtynes Lvove aptemdė kraupi trauma, kurią patyrė „Sevillos“ legionierius iš Danijos Michaelis Krohnas-Dehli. Antrame kėlinyje 32 metų danų futbolininkas kryptelėjo koją ir rėkdamas iš skausmo krito ant žemės – jam išniro kelio sąnarys. Vakar M. Krohnas-Dehli buvo operuojamas. Jo sugrįžimas į aikštę planuojamas tik šių metų pabaigoje.

Atsakomieji pusfinalio mačai Liverpulyje ir Sevilijoje vyks kitą ketvirtadienį, gegužės 5 dieną. Turnyro finalas numatytas gegužės 18-ąją Šveicarijos mieste Bazelyje.

„Sevilla“ gina prieš metus iškovotą Europos lygos nugalėtojų titulą. Turnyro finale pernai Varšuvoje „Sevilla“ 3:2 įveikė Dniepropetrovsko „Dnipro“ iš Ukrainos.