"Juventus" žodį tars po savaitės

2013 04 04 8:12
Po blankaus pasirodymo Miunchene "Juventus" futbolininkai (dryžuota apranga) nesudėjo ginklų./Reuters/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lygos pusfinaliai prasidėjo užtikrinta Miuncheno "Bayern" pergale prieš Turino "Juventus" bei dramatiškomis Paryžiaus PSG ir "Barcelona" lygiosiomis.

Kai aštuntfinalyje "Bayern" namie 0:2 aplaidžiai pralaimėjo Londono "Arsenal" ir vos pateko į ketvirtfinalį, Miuncheno klubo prezidentas Uli Hoenesas komandai pareiškė griežtą papeikimą. "Bayern" žaidėjai pastabą suprato ir į ją reagavo. Praėjusį savaitgalį Vokietijos čempionate "Bayern" 9:2 nušlavė "Hamburg", o užvakar akivaizdžiai dominuodami 2:0 palaužė ir "Juventus" pasipriešinimą. Italijos čempionai galėjo džiaugtis Miunchene nepraleidę daugiau įvarčių.

"Barca" du kartus pirmavo Paryžiuje, tačiau lyderio Zlatano Ibrahimovičiaus įkvėpti PSG futbolininkai sugebėjo išplėšti lygiąsias 2:2.

Lygiųjų kaina

Pastaroji dvikova Prancūzijos sostinėje kėlė milžinišką susidomėjimą. 45 tūkst. vietų "Parc des Princes" stadionas buvo sausakimšas, nors bilietą į šias rungtynes įsigyti buvo pateikta net 700 tūkst. paraiškų.

PSG entuziastingai pradėjo rungtynes. Bet Barselonos komanda poziciniu žaidimu ir trumpais perdavimais nuramino šeimininkus, o kėlinio pabaigoje pati jiems sudavė smūgį. 39 minutę po puikaus Dani Alveso perdavimo Lionelis Messi aplenkė gynėjus ir pelnė įvartį. Tai buvo jau 23-iasis šio argentiniečio įvartis per tris 2013-ųjų mėnesius. Deja, dėl traumos L.Messi per pertrauką buvo pakeistas.

Antras kėlinys vėl prasidėjo dažnomis paryžiečių atakomis. Visas rungtynes labai aktyviai rungtyniavęs Z.Ibrahimovičius 79 minutę pagaliau pelnė įvartį. Jis į vartus nukreipė nuo virpsto atšokusį kamuolį. 89 minutę PSG vėl atsidūrė ant pralaimėjimo slenksčio. Vartininkas Salvatore Sirigu apmaudžiai prasižengė prieš Alexį Sanchezą, ir teisėjo skirtą 11 m baudinį realizavo Xavi. Bet PSG vyrai ir iš šios balos išbrido sausi. Baigiantis 4-ąjai pridėto laiko minutei Z.Ibrahimovičius galva atmetė kamuolį Blaise'ui Matuidi, ir šis prancūzas tiksliu smūgiu iš toli išplėšė lygiąsias 2:2, sukeldamas euforiją Paryžiaus stadione.

"Esu laimingas, kaip žaidėme prieš geriausią pasaulio komandą. Parodėme, kad PSG gali būti galinga", - džiaugėsi B.Matuidi. Deja, atsakomąsias rungtynes kitą trečiadienį Barselonoje jis praleis dėl geltonųjų kortelių.

"Lygiosios išvykoje mums - geras rezultatas. Deja, jo kaina buvo didelė", - sakė "Barcelona" trenerio Tito Vilanovos asistentas Jordi Roura. Jis akcentavo, kad per rungtynes traumą patyrė ne tik L.Messi, bet ir Javieras Mascherano. L.Messi pasitempė pakinklio sausgyslę. Kada jis grįš į aikštę, dar nežinoma. J.Mascherano patempė kryžminius kelio raiščius ir geriausiu atveju vėl žaisti galės tik po mėnesio.

Lyderis atsiprašė

"Žinojome, kad Miunchene bus labai sunku žaisti, bet nemanėme, kad "Bayern" rungtyniaus tokia didžiule sparta. Nesitikėjome tokio rezultato", - po Vokietijoje patirtos nesėkmės 0:2 antradienį buvo priblokštas "Juventus" gynėjas Giorgio Chiellini.

Chronometras skaičiavo tik 23-ią rungtynių sekundę, kai "Bayern" gynėjas Davidas Alaba tolimu smūgiu smeigė kamuolį į Gianluigi Buffono ginamus vartus ir privertė "Juventus" komandą pradėti rungtynes nuo ledinio dušo dozės.

"Po smūgio vienas mūsų žaidėjų Arturo Vidalis pabandė blokuoti kamuolį, šis kiek pakeitė trajektoriją ir suklaidino mane. Tuomet niekuo negalėjau padėti", - teisinosi G.Buffonas.

"Bayern" atakų volas ir toliau spaudė Turino komandą prie jos vartų, o aprimo tik po antro įvarčio. 66 minutę Mario Mandžukičius perdavė kamuolį Thomasui Mulleriui taip, kad šiam buvo sunkiau nepataikyti į vartus, nei pataikyti - 2:0.

Vokietijos čempionato lyderiai "Juventus" testui pasirengė puikiai. Jie išnarstė varžovų žaidimo schemas ir neleido svečiams net atsikvėpti. Didelė sparta per visas rungtynes ir nesibaigiantis spaudimas vertė italus nuolat klysti. O svarbiausia - iš žaidimo buvo "išjungtas" Turino komandos žaidimo organizatorius Andrea Pirlo. Būtent jis pirmosiomis sekundėmis prarado kamuolį, o netrukus neatremiamą smūgį paleido D.Alaba.

"Noriu atsiprašyti, nes šio vakaro rungtynėse dariau per daug klaidų, - kalbėjo A.Pirlo. - "Bayern" mums buvo per stiprus varžovas. Bet dar turime atsakomąsias rungtynes."

"Prieš rungtynes kalbėjome, kad svarbiausia namie nepraleisti įvarčio. Todėl rezultatas 2:0 yra puikus", - pažymėjo "Bayern" saugas Arjenas Robbenas.

"Juventus" treneris Antonio Conte net po laimėtų rungtynių kalba nedaug. Tad Miunchene jis šnekėjo dar trumpiau: "Sunku, bet mes dar susitiksime Turine, todėl daryti išvadas anksti."

STATISTIKA

Paryžiaus PSG - "Barcelona" 2:2 (0:1).

Paryžius, 45 336 žiūrovai. Teisėjas - Wolfgangas Starkas (Vokietija). Įvarčiai - Zlatanas Ibrahimovičius (79), Blaise'as Matuidi (90+4); Lionelis Messi (38), Xavi (89 iš 11 m).

Įspėti - B.Matuidi, D.Beckhamas, Z.Ibrahimovičius, S.Sirigu (PSG); G.Pique, J.Alba, J.Mascherano, D.Alvesas ("Barcelona").

Miuncheno "Bayern" - Turino "Juventus" 2:0 (1:0).

Miunchenas, 68 000 žiūrovų. Teisėjas - Markas Clattenburgas (Anglija). Įvarčiai - Davidas Alaba (1), Thomasas Mulleris (63).

Įspėti - M.Mandžukičius, Luizas Gustavo ("Bayern"), Giorgio Chiellini, Arturo Vidalis, Stephanas Lichtsteineris ("Juventus").