Kaimynų mūšyje – solidi Vengrijos pergalė

2016 06 14 21:01
Reuters/Scanpix nuotrauka

Vienas didžiausių pirmojo EURO 2016 turo atradimų – Vengrijos rinktinė. Prieš čempionatą nurašyta ekipa visų futbolo ekspertų buvo vertinama kaip grupės ir susitikimo autsaiderė. Nepaisant to, Vengrija sužaidė solidžias rungtynes ir rezultatu 2:0 sugebėjo įveikti favorite laikytą Austrijos rinktinę.

Įvartis. Kiek netikėtai 62-ąją minutę įvartį įmušė Vengrijos ekipa. Puikiai gynyboje atrodžiusi rinktinė sugebėjo atsimušti nuo Austrijos puolimo bangos ir kontratakos metu nubaudė varžovus. Po sėkmingo Kleinheislerio perdavimo Adamas Szalai iššoko vienas prieš vartininką ir vienu lietimu įmušė įvartį. Tai buvo pirmasis sėkmingas žaidėjo smūgis per paskutiniąsias 12 rungtynių. Kaip ir šiame susitikime, po Adamo Szalai įvarčio Vengrija dar niekada nėra pralaimėjusi.

Kortelė. Viena bėda – ne bėda. Lyg būtų maža praleisto įvarčio, Austrijos ekipa už kelių minučių gavo ir raudoną kortelę. Komandos gynėjas Aleksandaras Dragovičius 66-ąją minutę gavo antrąją geltoną korelę ir buvo išvytas iš aikštės. Tai buvo antroji raudona kortelė šiame Europos čempionato finaliniame etape.

Davidas Alaba. Ryškiausia Austrijos žvaigždė gavo išskirtinius nurodymus. Žaidėjas gavo žymiai daugiau laisvės ir funkcijų puolime, nei Miuncheno „Bayern“ ekipoje. Alaba buvo pastumtas į priekį ir pagrindinė jo funkcija buvo sukurti kuo daugiau pavojingų momentų prie varžovų vartų. Tai žaidėjas darė nuo pačios pirmos minutės, kuomet galingu tolimu smūgiu sudrebino Vengrijos vartų virpstą.

Solidūs vengrai. Nepaisant išankstinių prognozių, Vengrijos ekipa pasirodė iš tiesų galingai. Nors žaidė prieš pajėgią Austrijos komandą, kuri savo gretose turi tokias žvaigždes kaip Davidas Alaba, Marko Arnutovičius, Christianas Fuchsas, vengrai nepasidavė spaudimui ir atrodė disciplinuoti bei solidūs. To rezultatas – pergalė prieš rungtynių favoritais laikytus austrus.

Kelnės. Turbūt visi, kas žiūrėjo rungtynes, pro akis nepraleido fakto, jog Vengrijos rinktinės vartininkas žaidžia ne kaip yra įprasta – su šortais, o su kelnėmis. Tai yra skiriamasis Gaboro Kiraly bruožas. Specifinę aprangą vartininkas aiškina tuo, jog žaidžiant ant grubesnės dangos ne taip skauda krentant ant žemės. Taip pat, žaidėjas visada mūvi būtent pilkos spalvos kelnes – tai jam neša sėkmę. Panašu, jog padėjo iš šiose rungtynėse.

Vengrija – Austrija 2:0 (0:0)

(Adamas Szalai 62min., Zoltanas Stieberis 87min.)

Geltonos kortelės – Aleksandaras Dragovičius 33min., 66min. (Austrija), Krisztianas Nemethas 80min. (Vengrija).

Raudona kortelė – Aleksandras Dragovičius 66min., po antrosios geltonos kortelės.