Karaliaus taurė atiteko Madrido „Real“

2014 04 17 8:07
ROYAL SPANISH FOOTBALL FEDERATIO/Scanpix nuotrauka

Įspūdingas, bet tipiškas Garethui Bale'ui įvartis, kuris interneto naršyklėse bus peržiūrėtas šimtus tūkstančių kartų, Ispanijos Karaliaus taurės finale atnešė pergalę Madrido „Real“ klubui.

„85 mln. svarų – štai tiek „Real'ui“ kainavo šis įvartis“, – sakė ESPN komentatorius, G.Bale'o reidą kairiuoju kraštu palyginęs su sprinterio pasirodymu olimpinėse žaidynėse.

84 minutę G.Bale'as pasiuntė kamuolį į „Barcelona“ vartus ir „Real“ triumfavo – 2:1.

Rungtynėse Valensijoje, kuriose „Real“ vertėsi be traumuoto Cristiano Ronaldo, „Real“ į priekį išsiveržė 11 minutę, kai kontraatakos smaigalyje atsidūrė Angelis di Maria.

68 minutę „Barsa“ buvo išlyginusi rezutatą – smūgiu galva po kampinio kamuolį į Ikero Cassillaso vartus nukreipė Marcas Bartra.

Vis dėlto paskutinį žodį tarė valas, kuriam tai pirmas trofėjus su Madrido „Real“.

Karaliaus taurę „Real“ iškovojo 19 kartą („Barcelona“ sąskaitoje - 26 trofėjai).

Pernai šiame turnyre triumfavo „Atletico“ futbolininkai, finale „Santiago Bernabeu“ stadione 2:1 palaužę būtent „Real“.

Pastarąjį kartą „Barcelona“ su „Real“ „Copa del Rey“ lemiamoje dvikovoje susitiko 2011 metais. Ir tada 1:0 pajėgesnė buvo Madrido ekipa. Beje, ta akistata taip pat vyko Valensijoje.

Oficialiose rungtynėse „Real“ su „Barcelona“ jau kovėsi 227 kartus. 91 mačą laimėjo Madrido komanda, 88 – Barselonos, 48 rungtynės baigėsi lygiosiomis. „Copa del Rey“ turnyre 14 dvikovų laimėjo Katalonijos klubas, 12 – „Real“, 7-iose akistatose užfiksuotos lygiosios.

Beje, tai buvo dešimtos šį sezoną „Real“ rungtynės be Cristiano Ronaldo. Žaisdamas be lyderio „Real“ iškovojo 8 pergales, kartą pralaimėjo ir kartą sužaidė lygiosiomis. Per 10 rungtynių pelnė 26 įvarčius (po 2,6 per mačą).