Karštoje dvikovoje ryškiausi buvo vartų milžinai

2014 07 01 18:57
Alžyro vartininkas Mbolhi Raisas (su kamuoliu) sėkmingai atmušinėjo vokiečių atakas. Reuters/Scanpix nuotrauka

Vokietijos futbolo rinktinė liko ištikima senai tradicijai. Nuo 1954 metų vokiečiai kiekviename pasaulio čempionate patenka į stipriausiųjų aštuntuką.

Šiemet Brazilijoje vykstančių planetos pirmenybių aštuntfinalyje vokiečiams teko didžiulis išbandymas - jie tik per pratęsimą 2:1 palaužė kovingą Alžyro komandą. "Žaidimas pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose nėra pasivaikščiojimas parku", - kritikams atšovė Vokietijos komandos treneris Joachimas Lowas.

Vartininkų šou

Alžyro futbolininkai ryžtingai kovojo aštuntfinalyje. Tolimais perdavimais afrikiečiai siųsdavo kamuolį į priekį Sofiane'ui Feghouli ir Islamui Slimani, kurie ieškodavo spragų ne itin patikimai žaidusioje vokiečių gynybos grandyje. Varžovų komandą ne kartą gelbėjo vartininkas Manuelis Neueris, drąsiai palikdavęs baudos aikštelę ir spėdavęs išmušti kamuolį varžovams iš po kojų.

Įspūdingai rungtyniavo ir Alžyro rinktinės vartininkas Mbolhi Raisas. Puikus jo žaidimas lėmė pratęsimą - per 90 minučių vokiečiai nesugebėjo pergudrauti M. Raiso. Nepasinaudoję puikiomis progomis Vokietijos futbolininkai pelnė netikėtą įvartį 92 minutę, kai po Thomaso Mullerio perdavimo kamuolį į vartus kulnu nukreipė Andre Schurrle. Fiziškai geriau pasirengę vokiečiai išsaugojo daugiau jėgų, o alžyriečiai per pratęsimą išsikvėpė. 119 minutę Mesutas Ozilas padvigubino rezultatą. O prieš pat finalinį teisėjo švilpuką garbės įvartį pelnė alžyrietis Abdelmoumene'as Djabou.

"Tai buvo kvapą gniaužiančios rungtynės. Pirmame kėlinyje nepagavome ritmo ir praradome per daug kamuolių, tarsi kviesdami varžovus kontratakuoti. Nežaidėme gerai, bet lemiamu metu buvome geresni ir pranašesni", - kalbėjo J. Lowas.

Pirmą kartą nukeliavę į pasaulio čempionato aštuntfinalį Alžyro futbolininkai liko patenkinti pasirodymu. "Įrodėme pasauliui, kad turime gerą komandą ir galime konkuruoti su galingaisiais. Puikiai reprezentavome savo šalį Ramadano proga", - teigė gynėjas Madjidas Bougherra.

Vis dar neaišku, ar savo poste išliks Alžyro rinktinės treneris Vahidas Halihodžičius. Bosnis pykosi su Alžyro futbolo federacija (FAF), o žiniasklaidą apkaltino perdėtu kišimusi į jo darbą ir šmeižtu. FAF dar prieš čempionatą rado V. Halilhodžičiui įpėdinį - prancūzą Christianą Gourcuffą. Galutinio sprendimo dėl savo ateities bosnis kol kas neskelbia. Po rungtynių su Vokietija V. Halilhodžičius nepasirodė spaudos konferencijoje, už tai FIFA gali jį nubausti pinigine bauda.

Ne cirko grupė

Per dvikovą su Alžyru J. Lowui teko performuoti savo gynybos liniją. Persišaldžius vidurio gynėjui Matsui Hummelsui, Jerome'as Boatengas iš dešinės buvo perkeltas į vidurį ir sudarė centro gynėjų porą su Peru Mertesackeriu. Į dešiniojo gynėjo poziciją pirmą kartą stojo Shkodranas Mustafi. Bet antrame kėlinyje jį pakeitė Sami Khedira. Šis buvo perkeltas į aikštės centrą, o Philippas Lahmas pastūmėtas į dešinę. Dėl Ph. Lahmo pozicijos Vokietijoje netyla diskusijos. Dauguma nepritaria J. Lowo eksperimentui - Ph. Lahmui skirti atraminio saugo vaidmenį. Rungtynės su Alžyru patvirtino, kad Ph. Lahmas jaučiasi daug laisviau žaisdamas įprastoje pozicijoje - aikštės krašte.

Tačiau P. Mertesackeris supyko, kai žurnalistai paklausė, ar trenerio eksperimentai nevaržo komandos. "Nesvarbu, kaip laimėjome. Svarbiausia, kad esame ketvirtfinalyje. Ko jūs norite? Manote, esame cirko grupė? Mes kovėmės iš visų jėgų ir nugalėjome", - sakė P. Mertesackeris.

Penktadienį vokiečių laukia svarbiausios rungtynės šiame čempionate - ketvirtfinalio dvikova su Prancūzijos rinktine.

"Mes nežaidėme prastai, nors kai kam gal taip ir atrodo. Prastai žaisdamas nepajėgtum 22 kartus smūgiuoti į vartus. Nenorėkite kasdien matyti fantastišką futbolą. Pažadu, kad su prancūzais žaisime geriau", - tvirtino J. Lowas.

Štai ką apie vokiečių žaidimą pareiškė legendinis argentinietis Diego Maradona: "Tai nėra tokia stipri rinktinė, kaip visi manė. Vokiečiai garsėja savo atakomis, tačiau Alžyro komanda sutramdė juos ir neleido įsibėgėti."

Vokietija - Alžyras 2:1 (0:0) po pratęsimo. Porto Alegrė, 43 063 žiūrovai. Teisėjas - S. Ricci (Brazilija). Įvarčiai - A. Schurrle (92), M. Ozilas (120); A. Djabou (120+1). Įspėti - Ph. Lahmas (Vokietija); R. Halliche (Alžyras).