"Kaunas" neranda pergalės rakto

2008 09 26 0:00
A.Zygmantovičiaus (dešinėje) vadovaujamas Lietuvos čempionų klubas nelaimėjo antrą kartą iš eilės.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Baltijos futbolo lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse tarp Lietuvos ir Latvijos čempionų "Kauno" bei "Ventspils" klubų nugalėtojas nepaaiškėjo - užfiksuotos lygiosios. Todėl antrojo kelialapio į finalą likimas bus sprendžiamas po dvikovos Latvijoje.

Itin negausiai į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadioną trečiadienio vakarą susirinkę futbolo mėgėjai išvydo pasyvoką abiejų komandų žaidimą. Kauno komandai pastaruoju metu laimėti pavyksta sunkiai. Po triuškinamos nesėkmės UEFA taurės mače Genujoje pagrindiniam Lietuvos čempionų treneriui Jose Couceiro išvykus į seminarą užsienyje, "Kauno" vairas buvo patikėtas Andrejui Zygmantovičiui. Tačiau baltarusiui nepavyko laimėti jau antrų rungtynių iš eilės.

Be stipriausiųjų.

Į aikštę išbėgo ne stipriausi, tiek lietuvių, tiek latvių žaidėjai. Jau nieko nebestebina, kai Baltijos lygos rungtynes klubai žaidžia rezervinių sudėčių.

"Kaunas" varžybų išvakarėse žaidė Lietuvos čempionato rungtynes su Vilniaus "Žalgiriu", tad į kovą su latviais metė naujų pajėgų. Lietuvos čempionų gretose pirmą kartą šį sezoną aikštėje pasirodė Eduardas Kurskis, Audrius Burzdžius, Edvinas Petkus, Rogerio Dos Santosas, progą pasireikšti gavo ir rečiau rungtyniaujantys Mohamedas Arouri bei Aivaras Laurišas.

Žaidė pasyviai

Rungtynes abi komandos pradėjo labai atsargiai, tarsi žvalgydamos, ką parodys varžovas. "Ventspils" daugiau dėmesio skyrė gynybai, o "Kaunas" dažniausiai rėmėsi tolimais, tačiau netiksliais perdavimais.

Kur kas gyvesnis žaidimas buvo po pertraukos. Jau ketvirtą antrojo kėlinio minutę svečiai įsiveržė į priekį. Pasinaudojęs šiurkščia kauniečių gynėjų klaida, vienas prieš vartininką E.Kurskį atsidūrė ir įvartį pelnė Michailas Zizilevas.

Vėliau "Kauno" vartininkas žaidė neužtikrintai ir nesugebėjo sugauti pro jį skriejusio kamuolio, bet latviai šia "dovanėle" nepasinaudojo.

Išgelbėjo rikošetas

Rungtynėms artėjant į pabaigą, Lietuvos čempionai sukruto. Iš toli virš vartų mušė Nerijus Valskis, 77 minutę Tomo Miklinevičiaus smūgį į kampinį nukreipė "Ventspils" vartų sargas Andrejus Pavlovas. O jau po minutės rezultatas, šyptelėjus fortūnai, tapo lygus. N.Valskis spyrė į vartus, o kamuolys, kliudęs varžovą, pakeitė skriejimo kryptį ir netrukus suspurdėjo tinkle. Šiemet tai buvo pirmasis buvusio "Šilutės" saugo įvartis "Kauno" komandoje.

Pačioje rungtynių pabaigoje "Kauną" vėl lydėjo sėkmė. Po greitos kontratakos "Ventspils" turėjo puikią galimybę persverti rezultatą, tačiau Aleksejaus Soleičiuko smūgį jau nuo vartų linijos atmušė gynėjas Mindaugas Bagužis.

Atsakomosios komandų rungtynės numatytos spalio 8 dieną Venstpilyje. Šiame mače Latvijos klubui pakaktų nulinių lygiųjų. Dvikovos nugalėtojas Baltijos lygos finale susitiks su Rygos "Skonto" ekipa.

"Kaunas" - "Ventspils" 1:1 (0:0). Nerijus Valskis (78); Michailas Zizilevas (49).