Kauniečiai atkūrė intrigą dėl titulo

2008 11 04 0:00
"Kauno" lyderį R.Ledesmą (su kamuoliu) prižiūri panevėžietis L.Rimavičius.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Sekmadienį Lietuvos futbolo mėgėjams neteko nuobodžiauti. A lygoje vykusios 26 turo kovos pažėrė ir netikėtų rezultatų, ir daug įvarčių.

Centrinė turo dvikova vyko Kaune. Ten santykius aiškinosi dėl aukso besikaunančios "Kauno" ir Panevėžio "Ekrano" komandos.

Čempionus gelbėjo brazilas.

Neturėdami teisės barstyti taškų, kauniečiai žūtbūt privalėjo laimėti rungtynes. Tai suvokdami čempionai rungtynių pradžioje atrodė kiek susikaustę ir kurį laiką tik atmušinėjo varžovų atakas. Tačiau vėliau žaidimas išsilygino, o pirmo kėlinio pabaigoje "Kaunas" smogė visa jėga.

44 minutę brazilas Rafaelis Ledesma suklaidino tris varžovus ir iš 20 metrų atstumo smūgiavo į vartus - Vytautas Černiauskas nesugebėjo atmušti kamuolio - šis netrukus suspurdėjo tinkle.

Neskubantys lyginti rezultato panevėžiečiai buvo nubausti dar kartą: perėmęs kamuolį R.Ledesma spurtavo kairiuoju kraštu, atliko perdavimą į baudos aikštelę Vytautui Lukšai, šis netrukus pelnė antrą įvartį.

Po pertraukos "Kauno" futbolininkai pasirinko atsargią taktiką ir stengėsi išsaugoti rezultatą, o ne bandyti jį didinti. Tuo tarpu "Ekranui" nesisekė pralaužti šeimininkų gynybos ir sukurti pavojingų progų.

Pagaliau Kauno ekipa iškovojo taip trokštamus tris taškus. Dar kartą komandos susitiks rytoj vakare Panevėžyje.

Aiškėja bronzos savininkai

Kovoje dėl aukso klausimų nemažėja, o bronzos medalių savininkai po truputį jau ima aiškėti. Pakilti į 3-iąją vietą viltis puoselėjusi Vilniaus "Vėtra" nepasinaudojo puikia proga pasivyti Marijampolės "Sūduvą". Vilniaus komanda 0:1 pralaimėjo kitam sostinės klubui - krizę kenčiančiam "Žalgiriui".

"Vėtra" visų rungtynių metu turėjo iniciatyvą, tačiau jos paversti įvarčiais neįstengė. Tuo tarpu viena iš nedaugelio žalgiriečių atakų baigėsi tiksliu smūgiu į vartus. 59-ąją minutę suveikė patyrusių Tomo Ražanausko ir Raimondo Vilėniškio tandemas. Pirmasis perėmė kamuolį ir atliko tikslų perdavimą, o antrasis nepraleido dėkingos progos ir pelnė įvartį.

"Žalgiris" iškovojo sensacingą pergalę. Tuo tarpu "Vėtros" konkurentė kovoje dėl 3-iosios vietos "Sūduva" svečiuose 2:1 palaužė "Šilutę" ir padidino savo persvarą iki 6 taškų.

Rungtynes vadino cirku

Tikru futbolo spektakliu virto susitikimas Šiauliuose, kur vietos komanda priėmė Klaipėdos "Atlantą". Svečiai pirmo kėlinio viduryje pelnė du įvarčius ir ramiai artėjo pergalės link, tačiau rungtynių pabaiga virto įvarčių fejerverku. Per paskutines 20 minučių futbolininkai įvarčiu džiaugėsi net 6 kartus. Geriau šioje fiestoje sekėsi šiauliečiams, jie pasivijo varžovus ir buvo persvėrę rezultatą, tačiau mačas baigėsi įspūdingomis lygiosiomis - 4:4.

Po rungtynių "Atlanto" treneris ir prezidentas Vacys Lekevičius rezultatu nesižavėjo: "Rungtynių pabaiga virto tikru cirku. Nors žiūrovams tai turėjo labai patikti, daugelis įvarčių buvo kurioziški."

"Kaunas" - Panevėžio "Ekranas" 2:0 (2:0). R.Ledesma (44), V.Lukša (45).

"Šilutė" - Marijampolės "Sūduva" 1:2 (1:2). G.Podelis (20); I.Lukjanovas (5), D.Maciulevičius (36).

Vilniaus "Žalgiris" - Vilniaus "Vėtra" 1:0 (0:0). R.Vilėniškis (59).

"Šiauliai" - Klaipėdos "Atlantas" 4:4 (0:2). R.Urbelis (72), A.Romašovas (76), D.Strockis (88), I.Kirchneris (90 iš 11 m); G.Juška (20, 90), M.Siličius (26), K.Atutis (85).